View Single Post
Staro 18.01.2024., 10:38   #3250
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Dal tko zna koristi li policija uređaje za automatsku pretragu registracija i dosjea vlasnika?


Jer desila mi se skroz čudna scena: vozio sam propisno po centru i u nekom momentu iza mene se nađe policijski auto. Bila je gužva na cesti i on se vozio recimo minutu-dvije tako iza mene. Na slijedećem semaforu sam kreno u manje prometnu ulicu tražiti parking i propisno dao žmigavac i tako smo se vozili sporije ali tečno neko kraće vrijeme jer me nije mogao prestići. Odjednom on upali rotirke i krene mi blicat. Ja se maknem u stranu i stanem no i on stane nasred ceste iza mene. Pomislio sam da nema možda dovoljno mjesta pa sam krenuo dalje ali krene i on. Skrenem u slijedeću manje prometnu ulicu, skrene i on i upali sva 4 žmigavca i vozi se iza mene. Kako je odmah 10ak metara nakon tog skretanja bilo mjesta sam se uparkirao, a on je stao nasred ceste. Od paljenja rotirke do parkiranja je prošlo možda dvije minute tako lagane vožnje. Izađem van, kad evo izlazi i murjak i krene mi se obraćat. Stvarno sam mislio da samo smetam tražeći parking i da je upalio rotirke samo da se brže maknem i to mu i kažem. Kaže on da ne, da je provjera i da mu dam osobnu i da pričekam u autu. I ok, dam ja, i odem nazad u auto. Vraća se lik i krene me ispitivat da kakav sam to imao prekršaj 2018. Ja ga gledam u čudu, kakav mrtvi prekršaj prije 6 godina zbog kojeg me sad murija ispituje. Kaže on u crticama i ja se sjetim da me to bivša u razvodu bila prijavila da imam travu (doslovce sam imao panj trave vrijednosti od 100kn koji je i ona pušila, al je smradulja u svađi me išla kaznit i to je odnjela na policiju koja je digla prekršajnu prijavu protiv mene ali ne i protiv nje) i da sam pobrao prekršaj na sudu jer se radi o manjoj količine za osobnu upotrebu i platio sam i to je to, dakle čisti prekršaj, ne kazneno gonjenje. To i kažem murjaku, no on me krene tražit da izvadim sve iz džepova i pitat što vozim u autu, kao ono, jel imam išta kod sebe. Dakle šok i nevjerica, ko kriminalca me krene pretresat na cesti! Naravno, surađivao sam jer nemam što skrivat pogotovo jer više ne pušim, no pitao sam ga do kad ću ja bit tako obilježen ako me policija bude zaustavila, kaže on "ma niste obilježeni nego kao imaju neku akciju "mir i dobaro" pa rade rutinske kontrole bla bla..."
Možeš mislit kako je rutinskom kontrolom naletio baš onako na random auto nasred ceste, već je garant imao sustav provjere registracija i vlasnika auta te uvid u dosje...
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Zadnje izmijenjeno od: telefunken. 19.01.2024. u 08:11.
telefunken je offline   Reply With Quote