View Single Post
Staro 18.01.2024., 08:31   #1718
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,557
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
To je čak protuzakonito, da se uzimaju provizije s obje strane, tako da je vjerojatno neki dogovor da prodavač na crno plati proviziju, a kupac legalno.

Inače, trebalo bi biti samo s jedne stane, i ima smisla da prodavač plati, ali nije uvijek tako, pogotovo u Zg i drugim atraktivnijim lokacijama.

Oni se vode time, da kupac ima izbor, hoće platiti sve ili neće moći kupiti stan, jer iza njega ima 10 drugih koji su voljni platiti sve.
Kad se sjetim tog nadigravanja kada smo kupovali stan. Sada može samo gore biti.
Agencije su također dijelom krive za napucane cijene. Frend nedavno prodavao stan - tražio je 140k. Javili su mu se iz više agencija, on ih fino odbio jer im nije htio platiti proviziju, ali kažu oni ništa se vi ne brinite dići ćemo mi cijenu na 145k taman da mi sebe namirimo. I tako se stan i prodao - ljudi su ga platili 145k, agenciji su platili još 5k za uslugu i stan koji se privatno prodavao za 140k preko agencije su platili 10k više.

"Agent" koji je prodao taj stan je prvi put bio u stanu, prvi put ga vidio. Ništa nije znao ni beknut o njemu.
tiki66 je offline   Reply With Quote