View Single Post
Staro 15.01.2024., 15:38   #21
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,128
kakve veze ima klokanje sa F? ako ga ne misliš klokat - ne treba ti K. just sayin'.

ni ja svoga ne klokam ali svejedno imam K proc.

K je unlockani multiplier.

F je bez grafike.



i era "bolje slike" je prošlo svršeno vrijeme, to si vidio nekad davno na D-A-A-D konverziji, danas je slika digitalna od početka do kraja i grafička nema nikakvu ulogu u onome šta vidiš ispred sebe, osim nekakvih tweakova ako ih upališ u driverima.

međutim ti ovdje brkaš - nisam ti rekao da NE KUPIŠ grafičku karticu, rekao sam da je blesavo kupit procesor koji nema integriranu grafiku.



poanta je bila u transkodiranju. igpu je xy puta brži kad to radi hardverski nego kad to radi softverski. ako je bitno mogu probati u firmi transkodirat nešto u 4k h265 - imam 13700K u radnom stroju. moguće da je nešto brži u odnosu na 12600K koji mi je doma.



na kraju krajeva radi šta ćeš ali mislim da totalna glupost ne uzeti proc koji ima igpu, pa makar ga ne koristiš za video izlaz, poanta je da taj igpu postoji i da ga sustav može koristiti kad mu treba / kad tebi treba. imam i ja dediciranu grafiku, ali mi je igpu nezamjenjiv za video.
jp_rv je offline   Reply With Quote