View Single Post
Staro 12.01.2024., 09:39   #4232
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,946
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Jesi 100% siguran da te ne zeza qhd rezolucija na samo 25"?
Jesi provjerio na netu je li taj dell flicker free?
Nosis li naocale ili bi ih trebao nositi, ali ih izbjegavas?
Osvjetljenje moze biti problem ako radis u mraku ili ti je osvjetljenje oko tebe jako lose. Ali osvjetljenje je samo po sebi lako podesiti, ne bi trebalo biti nekih problema. Ako ti je mracno, probaj staviti lampu iza monitora.

Ne zelim vjerovati da te zeza refresh rate dok drljas po wordu, cijeli office svijet je na 60hz, nema tu nista posebno lose.

Kladim se da te reza zeza. Ja prosto ne mogu gledati u svoj laptop jer su mu nafrljili rezu na 16", katastrofa. Udjem glavom u ekran.
Nosim cvikere od malena . Na poslu nije mračno, ima svjetla i previše. 25” nije tako mali monitor ako nisi jako udaljen, upscaling je na 125”, pa na kraju kad radim s dokumentima skoro sam kao na FHD . Da bih znao 100% trebao bih usporediti s nekim drugim 24/25 1440 s vecim refresh rateom ili sa VA panelom pa sam pomislio da netko ima vise iskustva. Probao sam 60hz na xiaomi 2k 27” i manje smeta nego na ovom dellu. Moze stvarno biti radi rezolucije na manjem monitoru. Dodatan problem je sto mi treba HAS da dignem monitorviše cm od standarda pa se moj izbor monitora smanjuje do određenog budžeta a 27 ne može ići ovdje gdje mi treba. I ovaj 25 je na knap. Vidjet cu, ako mi nikako ne bude pasao morat cu uzet neki VA 144hz + gaming 24” FHD pa da eliminiram sve moguce razloge za smetnju.

Citiraj:
Autor Tex Willer Pregled postova
Onda probaj Xiaomi-a na 60Hz pa ćeš znati jel u tome problem.
Probao sam, manje smeta ali je monitor 27” pa nisam siguran da li usporedba odgovara. Ah taj hardware
spawn je offline   Reply With Quote