View Single Post
Staro 09.01.2024., 17:42   #26
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 2,080
Mislim da su windowsi jednostavno windowsi i to te prcka. Koji windows image si instalirao? Koja verzija je u pitanju? -> OK, ignore sad vidim da je 22H2.

Dakle, da rezimiram:
- instalirao si windows
- pustio windows update da upedjta sve što hoće
- onda si instalirao HP software koji je instalirao sve što hoće
- I cijjelo to vrijeme je računalo bilo sporo?

U principu kada dođeš do dekstopa i pokreneš browser, u normalno radu ćeš teško primijetiti razliku između HDD i SSD. U takvom scenariju je jedina bitna stavka paging file koji bude ipak znatno brži ako je na SSD. Međutim ako ima dovoljno RAMa onda to ne bi trebao biti problem.

Jedino što meni još pada na pamet je napraviti jedan reset biosa. Ponekad znaju zbog toga biti skroz čudni problemi. Moguće na vijek laptopa i da je cmos baterija pred kraj. To isto samo po sebi zna raditi probleme. Iako ne poklapa se s ovime što si kazao kako je problem počeo nakon reinstalacije.

Ono što bih ja na tvom mjestu napravio je odradio jedan backup te sistemske particije pa onda probao instalirati neki stariji (original) windows image te sve drivere ručno od proizvođača. Pretpostavljam da je moguće da windows update/HP software ne vidi nešto kako spada pa ti je instaliralo krivi driver. Iako vjerojatno dosta teško. S laptopima zna biti problem što budu razni chipseti, za wifi recimo, pa je možda tu došlo do neke zbunjole.

Ovo što kažeš da sporo otvara web, da li to vrijedi i za kabel i wifi?

I ono što bih svakako probao je neka live linux distribucija. Ono što je tomek kazao stoji, ali opet može poslužiti za eliminaciju dijela problema. Npr. ako web inače radi normalno a video reprodukcija bude spora, onda možemo pretpostaviti kako je neki problem s NIC driverom na windowsima dok spora video reprodukcija na linuxu bi bila zbog optimusa prvog, što je za očekivati.

Ima i onih live windows 10 ISOa koji pripadaju sivoj da ne kažem crnoj legalnoj domeni. Možda bi i to moglo poslužiti za usporedbu.

Zadnje izmijenjeno od: mkey. 09.01.2024. u 17:57.
mkey je offline