View Single Post
Staro 08.01.2024., 19:41   #12289
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,424
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
edit - je ovo v2 ovog dokumenta? vidio sam to 1.1. i čini mi se da su neke stvari izmijenili.


za optiku nikakvi detalji, koji vlanovi, telefonija... samo su za dsl nešto od toga naveli.

vidljivo iz priloženoga je da na optici ne daju pristup niti, nego ONT ulazi u infrastrukturu, i davat će ethernet.

također nisu naveli apsolutno nikakve njihove specifikacije - nigdje nisu naveli koje vlanove koriste.

ukratko - 99.99999% korisnika će i dalje terat po starome
Ako malo bolje pogledaš sve su naveli čak su išli do toga što sve oprema/modem/ONT mora podržavat a VLANove su naveli na stranici broj 13

Sve su naveli ugrubo kao da je netko copy/pasteao.

Inače HT daje sve podatke na upit bio to xDSL ili FTTH samo ti neće dati ONT serial (uvijek je na naljepnici ispod njihove opreme) i PLOAM password jer im valjda prolazi ona HAKOMova "u posebnim slučajevima"

Čak ti sve pristupne podatke pošalju na email u obliku Word dokumenta sa svim podacima osim onih za ONT.

Ja bih bio više nego zadovoljan da bude ko u Švabiji sa Fritzovima i ostalim brendovima gdje doslovno welcome screen uređaja te pita na kojem si ISPu te vrsti usluge(xDSL/FTTH/COAX) a kao finalno pitanje da uneseš sa ugovora Modem Installation code i SVE je gotovo netrebaš niti znat niti jednu postavku.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,3,
Karlo666 je offline   Reply With Quote