View Single Post
Staro 05.01.2024., 22:52   #8927
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 268
Vidim svi pišete o LGu, pa budem i ja stavio svoje iskustvo.

Dakle ovako, godina je mislim 2001 ili 2002... Baš smo kupili drugi komp (Pentium 4, S423) kojeg smo koristili u tandemu sa "famoznim" Adisonom, Pentium II 350 koji je imao BTC CD-ROM 40X.

Međutim, taj BTC je fakat znao zaje..., kud je bio glasan, kud je znao zaglaviti transport lasera, a i nije čitao polovicu CDova, pogotovo onih slabije kvalitete. I onda jednog dana mi je puknuo film, otišao sam u Feniks Kompjutor prodavaonicu (obzirom da sam u to vrijeme živio relativno blizu) i kupio LG CDR 52x, mislim da je model bio GCR-8521 i stavio ga na mjesto BTCa, kojeg sam usput rečeno sačuvao i ostavio sa strane dok ga nisam poklonio jednoj osobi.

Da skratim priču, LG je bio Enterprise u odnosu na BTC. Tih, bešuman, brz i precizan, sve ono što sam samo mogao poželjeti od CD-ROM pogona. A najbolje od svega, koštao me nekih 150kn što je u onda u ono vrijeme bila "bagatela", i znatno jeftinije od odrugih proizvođača.

Ljudi danas imaju dojam da sam neki BTC fanboy i da forsiram BTC samo zato što smatram da su odlični, ili zato što sam očaran njihovim dizajnom, ali prava istina je ta da sam ga oduvijek smatrao lošim ili bar ispodprosječnim. Jedini razlog zašto ga (danas) toliko volim su uspomene na sretnije dane koje me uz njih vežu, kao i cijelo njihovo iskustvo poput zvukova, problema i mušica koji su ti pogoni imali. Ali da, LG je bio zakon ... ipak su oni bili firma sa dugogodišnjim iskustvom, nije da su se pojavili preko noći. Za one koji ne znaju (ili se ne sjećaju?) LG je GoldStar - točnije spoj dvije firme Lucky Star (matične ploče, elektronika) i Gold Star (TV, HiFi i video) u jednu, Lucky Gold Star ili skraćeno, "LG"
Trekkie4 je offline   Reply With Quote