Tema: Home Lab
View Single Post
Staro 04.01.2024., 08:09   #34
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 568
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Planiras i treci node/qdevice za kvorum ili..? Ako ne, mozda bi trebao ��

https://youtu.be/TXFYTQKYlno?si=Mk2YvkmiBZJbu4qL


Inace, malo se igram s tim homelabanjem zadnjih nekoliko godina cisto da si zabavljam mozak i nesto naucim. Od opreme se skupilo svega:

NAS: DS220+ (2x12TB, 10GB RAM, vrti se gore Proxmox Backup Server VM).
Proxmox: M910q (i7 7700t, 64GB RAM, 1TB NVME, ubacen bakreni heatsink umjesto aluminijskog). Nisam planirao ici u cluster vode.
Par RPI Zero 2 glume Pihole (USB-ETH adapteri, podesen virtualni IP preko Keepalived-a u slucaju da jedan RPI crkne - drugi preuzima posao iza uvijek istog IP-a. Syncaju se preko GravitySynca). U procesu sam vrtualiziranja jedne instance Piholea na Proxmoxu i shodno tome izbacivanje jednog RPI-ja iz jednadzbe.
Ruter AC86U Merlin fw.
Switch SG108E.
UPS APC SMT750IC za sve navedeno.

U dolasku je mini PC (N100, 16GB RAM, 4x2.5 Gbps) za Opnsense + imam jos jedan SG108E i imam sa strane AC68U pa cu se malo poigrati s firewallom i (nadam se) segmentiranjem mreze (VLAN-ovi i sl.).
Iskreno nemam pojma. U igri je još jedan HP Proliant MicroServer Gen8 (koja konfa točno nemam pojma, još je u Norveškoj). Ustvari to su male kombinacije, ako frendu ne treba HP onda mu ide NUC a ako mu treba HP onda mi ostaje NUC. A za taj treći još ni nemam napajanje.

Imam 2 NUC-a plus NAS QNAP TS-219P II, 2 TB (ovog namjeravan zamijeniti uskoro za veći) + 4 TB HDD. Morat ću se "poigrati" sa svime time.

Još da na nekaj mogu prikačiti jedno 6 diskova od 500GB ali to je druga priča.

Moram popisati kaj sve imam od opreme.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote