View Single Post
Staro 29.11.2023., 13:53   #18
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,084
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa bas dobro kazes... sto je najgore, vecina komentara/prijedloga dolaze od osoba koje su nekad davno imale neku tv karticu i nemaju blage veze sto je danas aktualno.

@Alfredo nr.3

USB sucelje zaobidji ako zelis 24/7 stabilnost. Takodjer ni jedan usb tuner ( ili ga ja nisam jos sreo ) nema takvu osetljivost kakvu imaju pcle kartice, ne radi se o jacini signala toliko koliko se radi o kvaliteti tog istog signala. USB tuner ce na recimo 50/40 nekad "cukati" a pcle kartica nece. Zasto? Pa na USB karticama je sve jos dodatno smanjeno, manja "zastita" od tipicnih kucnih ili okolnih elektromagnetski smetnji, USB sucelje/resursi na maticnoj se uvijek dijeli/e sa necim drugim i ta vrsta konekcije je osetljivija nego pcle koja isto moze djeliti resurse maticne ali je to ipak puno stabilnije od USB-a.

Isto tako da je problematican software su price samo neupucenih ili neznalica jer ta prica je "donekle vazila" prije 10 i vise godina.
Sada ce biti oko 2 godine kako sam zamjenio Leadtek DTV 100T / DTV 2000 H za ovu karticu:

https://tbs-technology.de/shop/DVB-T...LP-TBS-6281-SE



Tada je kostala ( 2021 ) 84€ + 12,90€ PTT-a, dodje direktno iz DE sto znaci nema nikakvih dodatnih davanja itd... Danas je osjetno skuplja jer inflacija je odradila svoje tj. vec 2022 godine na proljece cijena je bila nesto preko 100€. U svakom slucaju s obzirom da je koristim skoro 2 godine nebih danas zalio tih 135,50€ jer ako zelim nesto da radi kako spada i da o tome ne moram misliti onda bi ta kartica bila opet moj izbor. Eventualno neki "jaci" model da me zanima satelit na kompu ili model sa Ci utorom jer koliko sam nabrzinu popratio lokalne DE forume i Ci+ DVB-T2/S2 radi pa recimo Evo tv ili Max tv preko satelita bi tehnicki bilo izvedivo gledati na kompu sa CAM modulom koji bi isao u odgovarajucu TBS karticu.

S njom dobijes TBSViewer program za gledanje. Solidan je, stabilan je i na bazi DVBViewer-a. Nije nesto bogat opcijama, sve osnovno ali snimati mozes normalno, mozes i programirati snimanje. Driveri su stabilni bilo windows 10 ili 11. Za obradu snimki tj. izrezivanja reklama imas recimo VideoReDoTVSuite, kasnije nakon toga ako ti ne smeta velicina snimki/fajla ne moras ni prekodiravati jer svaki player na kompu ali i hevc televizorima to uredno tjera.

DVBViewer kosta 22€ no ako ti se ne placa lako je nabavljiv i stabilan DVBViewer Pro 6.0.3.0 koji eto 2 godine nisam imao potrebu zamjeniti niti mi se za 2 godine program ni jednom nije orusio ili smrzao. U sustini sa tom karticom mos pokreniti i oba programa odjednom ( TBSViewer + DVBViewer ) i gledati 2 razlicita kanala a snimati na obje odjednom sasvim nesto trece ili gledati po 2 razlicita transpodera na svakoj i snimati nesto, bilo sto...

Najveca razlika izmedju TBSViewer-a i DVBViewer-a je u sucelju, nema kod TBS-a opcija da mogu prckati po bojama ili ostrini slike no opet, tvornicki je dobro tonirana slika tako da moras biti picajzla ako ti to fali. Ovdje imas softwesku podrsku ako sa tom karticom zelis isprobati neki drugi tv player za gledanje, imas DVBDream, ProgDVB no vidi koji moze snimati a koji ne, nisam isprobavao, imas i sve potrebite drivere i slicno.

https://www.tbsdtv.com/download/index.html?path=6&id=27

Ono sto je kljucno da za gledanje HEVC signala na tv kartici u kompu trebas HEVC decoder.

https://www.videohelp.com/software/LAV-Filters

Besplatan je, stabilan, podrzava HW akceleraciju ako imas GPU koji encodira HEVC, ako nemas takvu gpu akceleraciju opet ce raditi ali procesor ce ajmo rec "patiti", no danasnji procesori ne vise od 20-30% zauzeca dok gledas tv na kompu.

I to je to uglavnom, ako imas nekoga u DE da to primi tamo postom onda te izadje 134€ vs 149€ sa slanjem u hrvatistan.

Super, hvala na inf.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote