View Single Post
Staro 27.11.2023., 09:09   #4898
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,266
infracrvena ti grije objekte, a ne zrak, znaci kad je ukljucis u tom trenutku ce ti bit toplo, sa te strane gdje si okrenut prema grijalici. Isto tako ce ti ugrijat i WC školjku ako je uperena u nju.

Ja sam sebi za randnu sobu stavio IR grijalicu sa desne strane, za dan sam skuzio da je to bila glupa ideja jer mi je desna strana gorila, lijeva se smrzavala, u prosjeku mi je bilo toplo .

Možda da je IC na plafonu pa da ravnomjerno grije, možda nebi bilo loše, možda. al za druge opcije ja nebi bas preferira IC.

Konvektor(norveska) je meni super.

Kalorifer se brze oladi kad ugasis nego sta ugrije prostor, imam ih i nisam fan, u pravilu kad je hladno upalim i kalorifer i konvektor jer konvektoru ipak treba malo duze da ugrije, i nakon sat vremena ostavim samo konvektor.

Citiraj:
Autor Darko150 Pregled postova
To je subjektivni osjećaj topline... 2KW je kod jednog i kod drugog 2 KW... ako rade 1 sat jednaku količinu topline će isporučiti i jednako struje potrošiti...
Tocno tako, ako rade, kalorifer ce radit sat vrimena, konvektor ce se gasit i palit i radit ce efektivno pola sata do 45min, a osjecaj topline ce bit bolji.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 30.11.2023. u 10:43.
OuttaControl je offline   Reply With Quote