View Single Post
Staro 15.11.2023., 21:51   #8792
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 994
@D/G
Imam iskustva s diranjem visokih napona, i ovaj je definitivno izmjenicni na dodir
Ali logika ti stoji, mosfeti tog hladnjaka su iza greatza i iza kondenzatora, tak da nešto curi prema GND ulaza. Zaštitna letva i fidovka nisu alarmirali na nešto izvanredno. Izlaz je čist, 60V DC, na GND nema gluposti, tak da se nisam zamaral. Ripple na 12v sam nabrzinu provjeril, ispod ~100mV, to je OK.
Treba imati na umu da je ovo budget enermax, a ne flagship.

@Nikky
Ak elektricar ne testira fid na sebi, ja njemu i njegovom poslu ne vjerujem, tak da 240V na 300mA je minimum

EDIT:
Nije mi vrag dal mira, pa sam išel još jednom pogledati enermaxa . Nema apsolutno nikakvih anomalija na ulazu, cudnih napona, iceg vanrednog, izgleda da je jednostavno tak dizajniran. Primjetil sam samo da je plašt ulaznog kondenzatora ostecen (žuto na slici), ali nije dodirival hladnjak, bilo je 0.5-1mm razmaka. Preventivno zamjenih kondic, ali nakon toga status quo. Slika s AC i DC mjerenjem nakon zamjene:


Druga sretna vijest (za mene barem ), Diamond monster 3D je vracena u zivot a steta je bila na FBI, 4 pina odvojena od PCB, 3 su bili zakucani uz chip i zgnjeceni u stranu. Da moj mob to "vidi", poslikal bi, a ovak bum probal uslikati nakon zahvata ^^
Jos je jedna a-trend helios V1 u procesu spasavanja, ali nju je neko kiselinom poskropil, u dosta losem stanju je, uništeni padovi i cahure + crni PCB je uzasan za tracing.

Zadnje izmijenjeno od: Overclock. 16.11.2023. u 12:32.
Overclock je offline   Reply With Quote