View Single Post
Staro 14.11.2023., 15:53   #4833
problem_child
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: st
Postovi: 137
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Mislim da nema boljeg upravljanja nego wifi appsi koji nudi štelanja kakva neces naci na nijednom daljincu, goji god sustav grijanja koristio, a daikinova app je bas dobra.

Kakav je osjet? Mi smo u kući si uglavnom u kratkim rukavima.

Samsung windfree, nemam iskustva, al sjecam se da ga je hvalio jedan na forum.hr, al taj je bio zastupnik samsunga �� nitko drugi.
Termodinamicki, klima koja hladi sebi u brk �� ... osobno smatram da je to glupost.
Da valja japanerosi bi to davnih dana ugradili.

Kad ti ugradis dostaatan broj kvalitetnih klima uređaja dizajniranih za grijanje po sobama, isto kao stu ugraduješ radijatore u svaku sobu, nema te temperature koju one nece postici i ugode koju neces osjetiti. Ankadnihnje dostatan broj, uglavnom ce ti raditi u quite/noćnom modu, neće izlaziti iz prve brzine i nećeš znati za njih.

99% ih ugradi jednu klimu u i ocekuju da im grije cijelu kucu i stan. Kako?

slazem se ali bas zato pitam iskustva za appove, gree je tesko smece koje se nikad ne updatea i koje se stalno odspaja.... Jeli ti se ikad nesto slicno dogodilo na daikinu?

Sto se tice broja klima: postavio sam pitanje razmisljajuc o dizalici toplinie, stvarno mislis da necu potrosit na dovoljan broj klima?

Uglavnom: dnevni dio (35m2) ce dobiti dvije, sobe svaka po jednu. Ulazni prostor nece dobiti nista posebno ali mislim da ce sobe doat the trick (u dovoljnoj mjeri)....


Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
imam model od 5kw, montiran direktno iznad stola u blagovaonici, koristi se primarno za hlađenje, svega smo se par dana grijali do sad u 2 godine. u potpunosti si u pravu što se tiče windfree principa rada, praktički klima zatvori ona vratašca (koja su na svim klimama otvorena) i hladan zrak prolazi kroz rupice na maski. za vrijeme najvećih vrućina, ljudi se čude kak nam je u kući ugodno, a "klima vam ne radi". velika prednost tog windfree moda rada je skoro nečujan rad klime, ali i to što te klima ne može "napuhati", odnosno nemaš uopće osjećaj da sjediš ispod klime, a ugodno ti je. još jedna prednost je i manja potrošnja struje, ali se time ne opterećujem niti imam konkretne podatke.

glupost ili ne, mi smo zadovoljni, živio ekupi i njihove akcije, would buy again



puno toga ovisi o poziciji same unutarnje jedinice i tlocrtu kuće/stana. naša klima je primarno za dnevni dio kuće koji je oko 60m2 i južno je orijentiran tako da nam tu hlađenje najviše i treba, dok su spavaće sobe sa istočne strane i u njima temperatura preko ljeta ne može preći 24C, osim ako preko dana držim otvorene prozore još jedan faktor je izolacija kuće, s fasadom od 15cm vune i dobrom izolacijom potkrovlja, klima itekako može rashladiti/zagrijati više kvadrata od deklariranog, ali je nikad ne bih koristio za primarmo grijanje jer je to neizvedivo, trebale bi mi još barem 2 ili 3 unutarnje jedinice da bi to funkcioniralo i tu si apsolutno u pravu.

ako otvorim vrata od hodnika i klimu stavim u turbo mod hlađenja (dakle ne windfree), vrlo dobro može rashladiti i taj hodnik jer klima direktno puše u njega, a pasivno i jako slabo može rashladiti i 3 spavaće sobe. što je više vrata i što su ta vrata dalje od unutarnje jedinice to je učinak manji. do najudaljenije prostorije (walkin garderobe) od klime su troja vrata (iz db u hodnik, iz hodnika u spavaću, iz spavaće u garderobu) i ta prostorija je 15m udaljena od unutarnje jedinice tako da tamo klima praktički nema učinka, ali to je i za očekivati.
ovo zvuci dobro, jeli windfree radi i za grijanje ili samo za hladenje? sto je s appkom za upravljanje? updatea li to samsung, kakve ima opcije schedulinga i/ili automatizacije?

Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Imas li mogucnost spustit strop za jos izolacije?
Ni ja ne volim grijanje na klimu, hlađenje još i može proći . U kuću koju još uvijek uređujemo (2+ godine ) smo ugradili podno grijanje u prizemlju i kupaonicama, Mitsubishi klime, a po prostorijama ćemo ugraditi ono šta mi je najdraže od svega ponuđenog: kamene grijače ploče https://webgradnja.hr/katalog/grijace-ploce/497

Ne zauzimaju puno mjesta a super je osjećaj topline. I trenutno jednog koristimo u stanu u kojem živimo. Kontroliram ga preko Shelly switcha i senzora. Iznenadili smo se prošlu zimu kako je na taj način potrošio malo struje, a klimu nismo uopće palili.

I podno i kamen je dovoljno da se pale po noći kad je jeftina struja, po danu se pale jedino kad je baš hladno ali lako vrate temperaturu. Bitno je imat dobru kontrolu i scenarije Znam da je klima efikasnija za dobiti željenu temperaturnu brojku ali mi je zadnja opcija



volio bih ne raditi spustanje stropa jer smo na 'samo' 268cm visine. Volim osjecaj prostranosti mada znam da bi elektricari bili sretni s tom odlukom....

hvala na svim hintovima do sad, kazes shelly? Bas razmisljam i o tome, koliko duboko si ga integrirao u strujni krug kuce i kakva su iskustva?

Vidim da si glasao protiv KNXa a to mi se svida jer mi to zvuci ko cisco a ovo je kao neki mikrotik

Zadnje izmijenjeno od: problem_child. 14.11.2023. u 17:11.
problem_child je offline   Reply With Quote