View Single Post
Staro 27.10.2023., 02:21   #8668
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 262
Evo nešto što nije Adison... Komp kojeg sam neki dan dovukao, u nepoznatom stanju.

Riječ je o Socket 775 konfi, matična Gigabyte GA-965P-DS3 sa nepoznatim procesorom. Kažem nepoznatim jer nisam želio skidati cooler, a komp nisam uspio upaliti jer je napajanje u potpunosti mrtvo. Ne radi čak ni žaruljicu sa stražnje strane, za koju vjerujem da je ima, i da bi morala biti upaljena kad je komp spojen na mrežni napon. Riječ je o Blue Storm II 400 modelu, sa fotke ispod:


Na ploči je 3GB DDR2 memorije, u kombinaciji 3x 1GB koji baš i nisu od velike koristi, ali vjerojatno mogu poslužiti.


Grafa je ATI Radeon X1650 XT:


Ponavljam, sve je u nepoznatom stanju, i bude trebalo zamjensko napajanje da ga uopće mogu pokrenuti. Naravno, AKO radi onda sve bude bilo izvađeno van, temeljito očišćeno i presloženo kako treba, a za sad izgleda kao da je unutra bomba eksplodirala


Možda se ne vidi na fotkama, ali postoji onaj "ALI". Unutrašnjost možda nije nešto, ali case je Gigabyte Poseidon, vrlo težak, kvalitetan i full metalni case sa frontom od najvjerojatnije crnog aluminija.


Navodno da je dolje pri dnu nekakav "projektor" koji baca natpis Poseidon na pod, a ako sam dobro skužio ovo se može ugasiti, promijeniti za drugu leću i tko zna što sve ne. Barem se moglo prije skoro 20 godina, teško da danas budem našao dijelove za njega

Ako ništa drugo, isplatilo ga se spasiti već samo zbog kućišta, a ako se ploča pokaže ispravnom mogao bih ubaciti neki jači procesor unutra tipa Q6600 ili novije, i natovariti ga sa 8GB memorije. Imam nekog kome upravo odlazi stari Phenom X4 (matična radi probleme, komp ne želi POSTati već se pali svaki treći, četvrti put), tako da bi ovakav nadograđen i revitaliziran Core2 Quad bio jackpot
Trekkie4 je offline   Reply With Quote