Tema: Automobili
View Single Post
Staro 23.10.2023., 00:23   #70106
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 443
Automobili

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Pravi deathtrap kazes .



Mislim da ti se ne isplati puniti na random punionicama putem do doma. Ako ima besplatno tamo di si smjesten dobro je iskoristiti, ali inace nije vrijedno gnjavaze za tih 20-30 km koliko ce moci na struju po autoputu. Mini i slicni PHEV u Europi primarno sluze za:

1. umanjenje flotnih emisija kroz imaginarno male CO2 brojke.

2. ubrati poticaje na strani prodavaca i kupca kroz prvi leasing/prodaju



Hoces li ga moci ustekavati u Splitu?


Skužio sam da ga nema smisla uštekavati za pičit po autocesti. Bivši vlasnik je vjerojatno imao krivo vozilo jer je potrošnja bila tih 8L. Nama će 90% dana vožnje provesti po Splitu i raditi do 30km, ostalih 10% će biti izleti i slično. Mini na punjaču će dobro izgledati uz kuću koju preuređujemo, napisao sam nekad prije da kupujemo plugin radi toga, da bi bili pomodni. Ozbiljan sam

Više o tome na temi sam svoj majstor, jednog dana kad uselimo



Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
To što si natočio premium benzin ti je bilo bacanje love. Čisti PR.

A oprema je bijedna. Kao da je proizveden za Balkan, a ne DE. Sjećam se da jemi je frend rekao kada je kupovao X1 da je dobio popis dodatne opreme na nekoliko A4 stranica. A Mini je u duši (i mehanici) BMW.


Radi paranoje sam tankao na pola tanka, tako da smo stajali i češće nego je bilo potrebno. Ulio sam 2 puta obicni 95 na 1 skuplji 95, a stavio sam sliku sa skupljim da ne kažu vidi đibera, štedi na autu umjesto na sebi



Nebih rekao da je oprema bijedna jer je ima više nego smo je imali u Giulietti, a i ona je imala sve što nam je bilo potrebno Pisao sam što nema, a ima pametna svjetla, brisače i unutarnji retrovizor, električne retrovizore i portapak, električna grijana sjedala, a mislim da se zna i sam paralelno parkirat. Dogovorili smo se što staviti u filter potrage (hibrid, redizajn, panorama, krovni nosač i sportska sjedala, preferirali djelomično kožna sa sivim štofom ), a ostalo šta nas dopadne. Već ovi filteri su masu smanjili izbor. Doduše od kad smo kupili ovoga mi je iskočilo 6-7 notifikacija sa Mobile.de da ima novih opcija ali ih nisam otvarao



Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Bome....



Uz 35l tanka i 8L potrosnje to je domet kao s elektricarem .



Nadam se da se varam, ali ne mogu prepoznati razloge za odusevljenje ovim minijem.

Jedino ako je cijena bila jedna od onih koje se ne mogu odbiti.



400 L kofera ga diskvalificira iz "uslužne" katergorije, a 1700 kg mase isključuje kao go-kart zabavljača.



Kakva je udobnost na dugom putu?


Pomiješao si oduševljenje sa uzbuđenjem, što radi auta sa meni novom tehologijom, što radi izleta. Da nije bilo avio karte od 60€ za Dusseldorf, vjerojatno bi se i ovaj prodao u roku 2 dana kad bi počeli vagati (4 takva slučaja u mjesec dana). Ovako je splet okolnosti bio da možemo doći po auto i vratit se kući preko vikenda, bez ikakvog čekanja. Na autu su nas dočekale zoll tablice, 3/4 tanka benzine i baterija na minimumu. 400L je više nego u Giulietti, a i nisam tražio go-kart nego obiteljsko vozilo za nas 4, da je dovoljno zabavno za vožnju. Čak me po recenzijama bilo strah da je previše na tvrđu stranu, što je i ispala istina. Što se tiče udobnosti (i zabave u vožnji), Giulietta je za Countrymana ono što je 147 bila za nju: Sa konja na magarca Sreća imam Spidera kojeg sad mogu mirne duše sređivati, bez da imam nemir u kući. On je iznad 147 što se tiče istoga a ima i automatsku klimu



Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ako se ne varan cifra je blizu 30k, ali zena je tila ovoga pa svi ovi minusi padaju u vodu.





Sent from my iPhone using Tapatalk


U oglasu je bio 29.600 ako se ne varam, a kupili smo ga za 28.400 (+ davanja cca 1500 + izlet cca 1000). Žena je tila Countrymana, dalje smo zajedno djelovali. Na kraju sam ja nagovarao na ovoga ali iz raznih razloga



Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Signal za mrtvi kut, držanje trake, zgodni fičuri.

Ja sam se na bmwu navikao na prepoznavanje znakova, i zgodna je stvar isto kao i keyless i virtualna pedala za otvaranje gepeka.

Ali da u 2024 auto koji košta nov 50tak tisuća eura nema tempomat mi je SF.





Poslano sa mog REA-NX9 koristeći Tapatalk


Slažem se da su svi nabrojani fičri odlični i lako se na njih naviknuti. Volio bih da ima prepoznavanje znakova, signal mrtvog kuta i naravno automatsku klimu. Tempomat sam rijetko koristio i u autima koji ga imaju ali recimo da nekad dobro dođe. Adaptivni nisam probao vjerujem da je odlična stvar.



Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Ako je to ta cijena za Minija... sorry ali bogme dobar zajeb.

U golfu 7 iz 2017. s baznom opremom sam imao tempomat i automatsku klimu.

30k€ i auto nema tempomat (to bi trebao imat serijski), automatsku klimu, kameru...



Da sam znao da ćeš se zadržat u Frankfurtu i imati problema s punjenjem, mogao sam ti doći pomoći oko tog punjenja (trenutno sam smješten kraj Heilbronna).



Al suma sumarum - pošto je za ženu, ona vjerojatno to ne bi ni koristila, tako da...

Svakako sretno


Novi je 2021. koštao više od 50K, koliko su tek švabu zajebali

Kratko smo bili u Frankfurtu, otišli pojest+popit na neki festival craft pive i vina. Znao sam da mi nije ni bitno koliko ću napunit, pa se nisam previše ni zamarao.



Sad se prebacujem na mob stavit par slika za pažnju jer mi se ne da ić spavat sa spoznajom da je sutra radni ponedjeljak


Tankanje jeftine benzine u okolici Mainza



Smještaj sa punjačem blizu Passaua



na countryu



kažu nema opreme



punjenje baterije niz Velebit



odlučio sam ne tankati i popraviti prosjek brzine koliko gospođa dozvoli, nije previše dozvolila



Stelvio za usporedbu veličine



Zadnjih 1000km do doma, lagano kroz Austriju i Sloveniju, malo opuštenije kroz Domovinu, suma sumarum:



Švabo (ili švabica ili šta već) ga je očito gonio po autobahnu, a ovaj 3 cilindraš nije najbolji izbor za to. Dovoljno je dobar.

Sad se puni, sutra resetiram komp pa ćemo vidjeti drži li mi teorija vodu što se tiče potrošnje kod našeg korištenja

E da, ima i B&O muziku
__________________

Zadnje izmijenjeno od: murina. 23.10.2023. u 01:21.
murina je offline   Reply With Quote