View Single Post
Staro 15.10.2023., 13:37   #729
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Nope, to s njemackom i kupnjom tv-a je netocno. Zvuci kao prica koja kruzi facebookom. Kupio sam jednom novi tv u trgovini i nitko ništa ne pita niti se uzimaju ikakvu podaci.

U njemackoj placas Rundfunkbeitrag, nekad se zvao GEZ. Funkcionira na nacin da cim prijavis boraviste u njemackoj, ti u roku par tjedana dolazi prvi racun za Runfunkbeitrag. Ako se za taj stan ili kucu vec placa naknada, onda samo posaljes potvrdu tko vec placa. Uostalom moras platit. Bez obzira imao ti TV, PC, samo paletu na kojoj spavas ili Volksempfänger.

I da, sadrzaj na tv i radiu im je puno bolji nego kod nas. Iako moram pohvalit HR2 koji mi ima top emisije, kao npr. Povratak u budućnost (cetvrtkom navecer), U drugom filmu (cetvrtak ujutro), Andromeda (utorak navecer), mala skola rock and rolla (zaboravio sam termin), s mjerom (svakodnevno, traje 2-3 min), govorimo hrvatski (ali na HR1), hrvatski nas svagdasnji (radio sljeme) [svejedno sam i dalje nepismen ]. Samo je zalosno da se i na HR2 previse tema i dogadaja koji se ticu isključivo ZG-a spominju. To bi trebalo prebacit na HR Sljeme. Vise mi ide na zivce kad cujem na nacionalnim vijestima nesto o ZG
pci_e3x je offline   Reply With Quote