View Single Post
Staro 15.10.2023., 00:28   #8596
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 273
Nije da baš pripada u ovu temu, ali bih rekao da je dovoljno blizu...

Igram NFS3 Hot Pursuit, odvozio sam cijeli tournament & knock-off izazov i krenuo na Hot Pursuit. Imao sam Jaguar XJR-15, i startao na Hometown etapi, sa namjerom da stvaram muku policijskim patrolama kad mi odjednom počne urlati iz kompa "CPU Temperature too High!"

Ugasim igru, upalim Asus PC Probe (matična je Asus P4B) i stvarno, senzor veli 71C. Prvo sam mislio da je možda otišao Zalman kojeg sam stavio na P4 ali ne, sve radi kako treba. Uostalom speech reporter bi javio "CPU Fan Fail" da je do samog venta, tako da ova teorija ne drži vodu.

Nije mi baš pretjerano stalo do same matične, barem ne toliko da bih sad lupao glavom ako procure kondići (imam čak i rezervnu, stoji u ormaru) ali identične Voodooice koje rade u SLI, Audigy2 ZS i nVidia GF3 Ti200 su skoro pa neprocjenjive stoga sam ga odmah ugasio i pustio da ohladi. Nemam drugog objašnjenja osim da je Hot Pursuit doslovce bio previše "vruć" za P4 & Voodooice da se nose sa full opterećenjem nekoliko sati, koliko sam se igrao (cca 2-3h)

Trebao bih vjerojatno napomenuti da radi (i da je radio, dok je bio vruć) potpuno OK, pa želim vjerovati kako je ovo bilo puhanje na hladno i preventivno upozorenje. Ali da je previše, to definitivno jest. Cijela oplata case-a na gornjoj stranici, iznad napajanja i procesora je bila iznimno vruća, gotovo neugodno vruća na dodir.

By the way, prethodno-uploadirana fotka spomenute konfe je u nastavku, a od tada je nadograđeno hlađenje. Zalman CNPS7000 AlCu (aluminij-bakar) zamijenjen je iznimno teškim i masivnim CNPS7000 Cu izrađenim isključivo od bakra.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote