Tema: Automobili
View Single Post
Staro 08.10.2023., 10:32   #69899
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,662
Igrom slučaja sam jučer imao priliku voziti Hyundai Ioniq Electric (ne 5, ne 6, nego običan, ali EV).

Ono što mi nije jasno…u čemu je Tesla toliko bolja da se samo o njoj pišu romani?

Izgled - nijedan nije miss Venezuele
Performanse - Hyundai ne može u par sekundi do 100, ali realno kome je to bitno kod obiteljskog auta/male limuzine

Oprema…
Hyundai dolazi s potpuno električnim, grijanim i ventiliranim kožnim sjedalima koja su me oduševila. Udoban, prostran, ali gepek malo pati zbog baterija.
Adaptivni empomat i senzori rade posao vrhunski. Zadnje sam takav sustav koristio u Golfu 7 GTI i mogu reći da je Hyundaijev precizniji i uglađeniji.

Kritike:
Ne znam tko išta korisno vidi kroz onaj split zadnji prozor, pogotovo kad se to zaprlja
Prevelik ekran koji je postavljen preblizu, a nije zakrenut prema vozaču, pa je praktički beskoristan za vrijeme vožnje.
Plavo osvjetljenje koje se ne da promijeniti
Nikakav osjećaj ceste na volanu, ali to je očito postalo novo normalno na modernim autima.

Uglavnom, pozitivno iznenađen udobnošću i opremljenošću. Mislim da se taj običan IONIQ ne može više nov nabaviti, ali 5 i 6 su dostupni. Ako su i bolji od ovog, a vjerujem da jesu, u čemu je problem? Zašto se ne priča o njima, nego samo Tesla Tesla Tesla
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 08.10.2023. u 12:01.
1v@n je online   Reply With Quote