Tema: Automobili
View Single Post
Staro 06.10.2023., 12:29   #69840
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,855
Jucer sam napisao kilometarski rant post o toj voznji po zgu ali sam samog sebe cenzurirao. Kao i papcic, imao sam uzasna iskustva s promjenama trake i nekakvim ajmo reci bontonom u prometu.

Znaci stojim u lijevoj traci i jbga, odjednom je ta traka za skretanje i moram ici desno. Na semaforu crveno, svi pomalo koce, dajem desni zmigavac, ali ove iza mene to ne jebe previse. Prodje jedan dva tri, nitko ne bi malo prikocio da napravi prostor samo da sigurno uletim. I ovako ces za 10 metara stati jer je crveno, sta ne...? odjednom svi stojimo, ja ko debil s desnim zmigavcem i dalje cekam. I tako par puta mi se desilo. Moj bed je sto mi ocito promaknu ti znakovi za trake koje skrecu, jer nekad skrecu, nekad ne.

Hocu uci iz srednje trake u desnu, drzim istu brzinu, ne kocim ko baba, cekam priliku. Vidim ima mjesta za mene ali za svaki slucaj dam zmigavac i pricekam sekundu samo da budem siguran da onaj iza mene zna da cu skrenuti, ali neee! Onaj iza mene da gas i krene zatvarati prostor. Pa jebemti krv metropolitansku. Drugi put iza mene bus harmonicar, izmedju busa i auta ispred ima ajmo reci 10m. Po zagrebackim standardima to je real deal, ali ne volim tako voziti s djetetom u autu. Dam zmigavac, poravnam se s autom iza kojeg se zelim ubaciti, a sofer busa mi se jebeno priblizava i zatvara taj prostor. Wtf? Naravno da sam onda uletio, malo bremzica da stvorim razmak ispred a tebe iza ko jebe. Samo si trebao pustiti gas i razmak bi se stvorio. Tada mi je vec bio pun k ljubaznosti i kurtoazije.

Ono sto sam jucer naucio je:
- u redu je pri 60+ km/h uletiti ispred auta na metar sa samo kratkim ili bez ikakvog zmigavca
- slalom se ocito ucio u autoskoli
- treba vise vjerovati ovima iza sebe da ce te vidjeti iako gledaju u mobitele/ekrane
- treba se manje brinuti za zmigavce
- treba mi bolji kiroprakticar za vratnu kraljeznicu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote