Tema: Automobili
View Single Post
Staro 03.10.2023., 09:33   #69744
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
jesi li siguran da znaš o čemu pričaš?


vidim da to dobro znaš samo se praviš skroman



Imaš li možda info kako su ustanovljene sigurne granice? Kako su došli do tih zaključaka? Znanstvenici i oni koji se tako nazivaju stalno govore da “ne postoji opasnost osim toplinskog učinka” jer je to neionizirajuće zračenje a pravih studija koje to potkrepljuju baš i nema ili ja ne znam gdje i kako tražiti.

S druge strane brojne studije unatrag 70ak godina su pokazale da je praktički svako EM zračenje štetno a utjecaji na čovjeka ovise o tipu zračenja, frekvenciji i izračenoj snazi.

https://bioinitiative.org/

Drugim riječima ako smanjiš wifi router sa 1W na 100mW imat će drugačiji utjecaj iako je potpuno ista frekvencija.
Da siguran sam da znam o čemu pričam. Davno sam magistrirao na ZESA na FER.
Ovakva baljezganja nisam do sad vidio.

U elektrostrojarstvu ima pojam magnetski otpor, magnetsko polje se zatvara kroz materijal koji ima manji magnetski otpor. Zato transformatori i motori imaju željezo....da su od papira ne bi radili...

Auto je od lima (željeza), mali magnetski otpor, dakle polje se zatvara kroz njega.

Auto kao spremnik energije koristi bateriju. Struja ide u oba smjera, dakle nije istosmjerna (regerativni kočenje valjda je jasno). Nije ni konstantna (dakle ima amplitudu promjenjivu po vremenu, dakle daš gas veća struja), a i ima i frekvenciju.

Na feru su vas trebali naučit omov zakon, I=U/R, onak zdravoseljački struju određuje izvor, trošilo i otpor.

Motori u bilo kojim EV su izmjenični. 3f asinkroni ili SMPM. Da bi radili potrebna je switching izmjena, to se radi s učinskom elektronikom (trnzistorima, tiristorima kako god). E oni rade da se uključuju i isključuju. Dakle frekvencija struje koja je na bateriji do učinske elektronike, upravo je određena frekvencijom sklopki.

Dakle u EV nema nikakve istosmjerne struje, osim eventualno rasvjete preko standardnih 12V ak baterija!
markecSMB je offline   Reply With Quote