View Single Post
Staro 30.09.2023., 09:46   #1994
keki22
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Tumor Pregled postova
Evo Zagreb-Dubrava sada pokazuje 2Gbps kao dostupno. Koristim 1Gbps vec neko vrijeme i do sada mi je pokazivalo samo 300Mbps kao dostupno.

Nego pitanjce - ako imam Cat5e kablove da li onda uopce mogu iskoristiti tih 2Gbps po pojedinom kompu?

Prije nekih 12-13 godina sam preuredjivao kucu i tada je cijela kuca iskablirana. U svim prostorijama (osim kuhinje, WC i sl.) postoji prikljucak i onda su svi kablovi provedeni do prikljucne kutije gdje se nalazi ISP router (a tu i dodje A1 optika).
Kako je to radjeno davno kome je padalo na pamet u ta vremena da cemo ikada imati mogucnost brzine vece od 1Gbps

Desktopi imaju 2.5Gbps kartice, pa ako jednoga dana odlucim ici na 2Gbps da li bi uopce pojedini komp mogao imati 2Gbps brzinu s obzirom da bi izmedju njega i routera bio Cat5e kabel?
Ne mislim na brzinu od routera prema internetu nego bas od samog desktopa prema internetu.
I ja sam jućer vidio 2Gbps i mogu reći ostao sam iznenađen. Izgleda da im je stigla oprema.

Ugovorio sam veću brzinu, pa budemo vidli. Komunicirano mi je da se ćeka dostava opreme 3-5 radnih dana. Tako da bi mi do srijede ruter trebao stići.

Operater navodi kako ruter sam spajam i da odmah cim ga ukljucim u struju odmah će i brzina biti aktivna.


Živi bili pa vidjeli. Svakako javim rezultate
keki22 je offline   Reply With Quote