View Single Post
Staro 30.09.2023., 08:20   #39
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,541
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ne znam kako misliš "složiti fiksne adrese na switchu". To je posao DHCP servera ili routera gdje definiraš statičke IPove prema MAC adresama.


Neki L3 switchevi imaju DHCP server na sebi ali ti to ne bi preporučio pogotovo na Ciscu gdje je noćna mora konfigurirati a pogotovo troubleshootati te stvari.

Ja sam bio zaključio, možda krivo, da se na ovom crs switchu mogu po portovima odrediti fiksne IP adrese. Anyways, neko ozbiljnije igranje s tim ostavljam za koji tjedan kasnije.


Za sad sam stavio dva Mikrotik switcha al sam se malo opreznije stavljao da budem siguran.


Prvo sam zamijenio switch na koji sam sumnjao da ne valja, njega stavio kao prvog i na njega drugi D-Link koji je djelovao ok, i cijela priča proradila, restart servera nije proizveo grešku, spojio se na internet bez beda i dobio zadanu iP adresu.


Ostavih tako jedan dan, drugi dan sam iz znatiželje probao staviti D-Linkov switch ispred Mikrotika, i opet problem sa serverom i spajanjem na internet/mrežu. Što znači da su vjerojatno oba switcha u banani.


Na kraju oba D-Linka maknuo, stavio Mikrotike, i onda sve radi ok kojim god redom da ih spojiš. Restartao server par puta, sve radi ok.


Na kraju sam im i nešto kablovinja zamijenio i testirao malo mrežu. Overall sad imaju cca 20% bolju propusnost na mreži.
__________________
i9-10850K / asrock z490 taichi / 64gb DDR4/ 1gb ssd / 4 tb wd hdd / Gigabyte 6600xt /
Roberto je offline   Reply With Quote