View Single Post
Staro 24.09.2023., 16:48   #30
shamtam
Registered User
 
shamtam's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Obzirom da mi u drugoj temi o videonadzoru post nije pokupio nikakav feedback, ajmo tu probati


Bok, htio bih si u zgradi postaviti IP kamericu (sve sa susjedima i GDPR-ima je riješeno i dogovoreno ) i sad imam par pitanja:
  1. treba mi kamera koja bi imala i LED osvjetljenje - hodnik nam tokom zimskih mjeseci bude potpuno mračan i ne bih htio da LED osvjetljenje stalno radi, nego da kada se skuži pokret da se upali na 30 sekundi recimo. Naravno, kamera bi trebala snimati cijelo vrijeme. Ima li takvih kamera koje mogu snimati u mraku (i da se vidi, naravno), ali da kada skuže čovjeka da uključe lampu?
    Pretpostavljam da tu treba biti kombinacija IR osvjetljenja i LED osvjetljenja, ili?
    Da li bi ova HikVision kamera bila dobra za takvo što?
  2. Treba li mi snimač ako kamera ima SD slot? Koja je prednost snimača u usporedbi s klasičnim pristupom kameri preko browsera?
Ostalo je više manje jasno - napajanje bih riješio preko PoE-a, ne trebam mogućnosti mrdanja kamere i sl., jednom kad se postavi neće se dirati. Ali me muči ovo s osvjetljenjem, pa ako netko ima iz rukava nešto...


EDIT: možda bi ovo bilo dobro - ima li tko kakvih iskustava s ovom kamerom? Anker Eufy?
shamtam je offline   Reply With Quote