Tema: Automobili
View Single Post
Staro 19.09.2023., 10:33   #69319
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 467
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Vidio sam u ovlaštenom prije par godina kada su flešali nekog Audija A6. Cijeli dan je trajalo. Imaš protokol i upgrade path koji moraš poštivati a jedan ECU flash traje po sat i pol nakon čega slijede self testovi, svašta nešto a to je samo jedan korak.

A recimo Audi Q7 star nekoliko godina može imati između 33 i 50ak mikrokontrolera na sebi ovisi o opremi. To traje…
Nisam se susreo nikada s flashanjem bilo kojeg kontrolera na VAGu koji traje duže od 30min. I to je preko OBD-a recimo Siemens PCR2.1. Sve ostalo traje nekoliko minuta, osim gatewaya recimo koji traje nešto duže zbog upisa parametara poslije i slično. Sat i pol možda flash, parametri, kalibracija, ali to opet nije ECU.

Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
I ja uzeo optimum. Jbg. Svemu su porasle cijene. Radije ustedim na necem drugom, malo manje vaznom.
Ja cijelo ljeto gledam uzeti neki obiteljski paket s obzirom da imamo dva auta u kući, pa bih htio pokriti opciju kad žena vozi, da ne ostane negdje na putu s djecom u autu... Što se preporuča? Vidim da HAK ima obiteljski paket i dodatnog člana.
Inovator je offline   Reply With Quote