View Single Post
Staro 19.09.2023., 03:23   #18626
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 551
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ni jedan "box" pa tako ni "Shild Pro" nemoze radit bolji/kvalitetniji upscale od dobrog modernog TV-a. Dakle, izbor koji uredjaj ce radit upscale ovisi uvelike o tvom TV-u
primarna namjena raznih (kvalitetnih) 'boxova' je ispravit razne nedostatke integriranih playera u televizorima, uz dodatnu paletu funkcionalnosti, ovisno o klasi samog 'boxa'.

no kako nastupas s tako iskljucivim stavom, evo npr ja ti kazem za zidoo radi jednako dobar posao s upscalingom materijala nize rezolucije jednako kao i lg c1. za usporedbu sam koristio ovo: https://www.murideo.com/test-pattern-library.html

Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nikako da razumijem te mantre oko "procesuiranja" slike, jer jos uvjek zivim u uvjerenju da "nemres od dreka napravit ukusnu pitu"

Kako gledam uglavnom UHD (BD) filmove grozim se pri pomisli da mi nekakva AI "procesuira" sliku kako ona to smatra da je najbolje; dakle uglavnom da totalno sjebe predanost svih umjetnika (rezisera, snimatelja, kolorista..,) koji su se trudili da prikazu svoju viziju.
Sad da imam TV na kojem se nemogu iskljucit sva moguca AI i nonAI procesuiranja, sigurno bi prestao gledat televiziju, jer jedino sto hocu je vidit/dozivit svaki uradak onako kako su ga stvaratelji zamislili...
pa sta se onda brines oko upscalinga? gustaj u nativnoj rezoluciji i prestani se zamarati postovima koje pisu ljudi koji se pokusavaju hvatati u kostac s lower res materijalom i izvuci najvise iz njega? fino se vratis pred svoj hx-310 jer dvojim da gledas na necem inferiornijem od njega
flyer1 je offline   Reply With Quote