View Single Post
Staro 31.08.2023., 14:14   #8
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,278
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
kako si slagao tunele?
imaš kakve upute?
Nije toliko komplicirano, ali za svaki slucaj pogledaj jedan od ovih prvih videja, ovisno tko ti sjedne https://www.youtube.com/results?sear...udflare+tunnel

1. trebas domenu, mislim da i besplatne .hr ili from.hr ce raditi dok god mozes promjeniti nameserver na cloudflare (ja kupio domenu, imas od 1usd na dalje recimo na namecheap.com)
2. dodas domenu na cloudflare i onda ides na taj zero trust dio pa na access pa tunnel
3. dodas tunnel kojeg vrtis kroz docker negdje kod sebe (raspberry pi, nas, vm, sto vec imas na raspolaganju a da je 24/7 dostupno)
4. dodajes "servise" kroz tunel, ili u podmenu ili u path, tipa:

pero.peric.hr da ide na 192.168.10.10:8000 kod tebe doma, podesis http ili sto je kod tebe doma i to je ugrubo to. Ovo je subdomena (pero) a mozes i path staviti, onda bi bilo recimo peric.hr/pero . Sve je konfigurabilo. Kroz par sekundi pristupis pero.peric.hr i automatski imas i ssl cert gore a sve se vrti s tvojeg 10.10:8000 servisa. Radi preko svega dok god imas vezu na net, jer se cloudflare kod tebe doma spaja na net. Stoga ne treba javna adresa niti dirati ikakve portove doma.

Jedina kvaka 22 je da "upload" ako nije u chunkovima, max limit je 100mb i to je to, ne mozes povecat u free planu. U ostalima je navodno 500mb, ali ne bi trebao biti problem ako je servis pametan pa salje chunkove od recimo 2mb - znaci ne ukupan upload, nego recimo zelis 1gb file uploadat na recimo nextcloud a recimo da je nextcloud "bedast" i da ne koristi chunkove - e tada ce krepati nakon 100mb ili cak i odmah.

Mozes i ako zelis dodatno ograniciti pristup po kriterijima (email, ip adresa, geoip, tokeni, cuda).

Uglavnom, ja jako zadovoljan.

Ne mora biti kroz cloudflare, ima i 10tak drugih uradi sam ili klikalica rjesenja, ali cloudflare je sad nekako hype a i mreza im je super pa eto, sad smo mainstream
johnsmith je offline   Reply With Quote