View Single Post
Staro 30.08.2023., 19:48   #2391
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 201
Citiraj:
Autor vodokotlic Pregled postova
@Tirkiz @Dottore

Samsung S21, dual sim, A1 i TM.

Našao sam se jutros u krugu Zagrebu pa reko da probam stavit na NR only na TM SIM. U tom modu nema service ali vidi odašiljače.
Cellmapper mi ih je našao mnogo na N78 s gNB 801xxx ali sam glupan sprčkao postavku "record 5G data" pa su na kraju snimljena samo dva koja se vide na karti.

Ono kaj je zanimljivo je da mi je cellmapper app govorio da su ti odašiljači A1 a sad kad su uploadani su na karti za HT.
Nisam bio u samom centru di je već izmapirano za HT da usporedim, ali ti odašiljači imaju gNB1001xxx.

Zasad mi je sve skupa malo , možda neko od vas ima više info.
Jer, eno na karti 4 nova HT GNB-a od tebe (karta)
Bilježim i da tvoj mob može mapirati
__________________

Celmmapper karte tornjeva: A1 4G / HT 4G / Telemach 4G / HT 5G NR
Moj 4G/5G setup i brzine (FOTO)
Tema routeri 4G/5G LTE-A,4G+ - usporedbe internet i govornih tarifa mobilnih operatera...

Kako mapirati HT N78 tornjeve preko Cellmappera?
Mob koji ima Exynos ili Snapdragon čipset i Telemach SIM u mobu.
Instalirati NetMonster app, dolje u kutu desno klik na tri točkice > Phone info > kada se otvori app naći polje "Set Preferred Network Type" i odabrati "NR only".
Treba restartati mob.
Upaliti Cellmapper i šetati gradom. Neće raditi ni data ni voice ali spajat će se na HT N78 gdje može.
Poslije mob spojiti na WiFi ili SIM prebaciti na 5G/4G/3G/2G mode i normalno uploadati podatke da se pojave na cellmapper karti.
Do sada potvrđeno da ovo radi na Samsung Galaxy A52s 5G (Qualcomm Snapdragon) i S21 (Exynos)
Tirkiz je offline   Reply With Quote