View Single Post
Staro 29.08.2023., 14:43   #2448
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,465
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Jasno mi je to skroz, obožavam taj TV, izvrstan je. No, 42'' OLED je daleeeko izvan budžeta koji imam, ili ima negdje nešto što bi moglo biti približno mom budžetu?
400-500€ eventualno neki jeftiniji gamerski 1440p gamerski 32 ili 4k60 ako ti nije bitno. Mislim da AOC ima neš jeftinije. Ako si mislio na 4k/144hz i slično, to ti je kakvih 600-700€ iliti kupiš si TV za tu lovu ako ti više paše.

Ako ćeš se igrati, VA matrice imaju problem sa crnom, ako si probao kada taj PS5 na VA TV-u znaš o čemu pričam, ako nisi, super, znači da ne kužiš i/ili te ne smeta. Ako ti smeta to muljanje crne, onda uzmi IPS koji su ti generalno skuplji od VA pandana.
Ovo se ne vidi svugdje, ali tamo di se vidi se bome vidi. Meni većina igara izgleda OK, ali u tamnijim scenama u nekim filmovima i FPSovima zna biti dosta vidljivo. Za efekt si izguglaj na YT black smearing VA pa vidi da li ti smeta ili ne. VA ima dosta bolji prikaz crne i nema IPS glowa.

AOC 32-4k/60 VA: https://www.nabava.net/monitori/aoc-...16-9-156317861

Ne znam da li sam dobro pretražio, ali na nabavi je 4k60 IPS najjeftiniji oko 550€ na više.

Računaj si da ti je npr 1440p na 32 isti DPI kao i 24 1080p monitor, dakle nije strašno, ali se vide pikseli, ne znam koliko ti je to bitno.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote