View Single Post
Staro 28.08.2023., 22:17   #825
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,869
Za LED Cob traku imas spojnice u Led shopu koje nisu bas jeftine 2.5€ klasična pa do 5.1 € za produžetak s kopčom na dvije strane, ako imaš bar 30 spojeva to je dobra lova za lemiti. Ali ako imas 75 profila x 2m to je realno nekih 120m (EDIT: Nisam pažljivo čitao da se radi o 50m trake). Sumnjam da ti to ide sve na jedan trafo, po nekoj realnoj računici imaš bar 4 kom ako ides s Cob trakom ona je cca 9W na m1 + 20% vise, tu bogami i ispravljač već košta dobru lovu.

https://ledshop.hr/trgovina/led-rasv...cob-traku-24v/

Što se kvalitetnije opreme tiče ledison, led centar i onda Ledshop i ledrasvjeta. Led centar je po meni vrlo stručan, kad smo znali raditi vanjske reklame čovjek uvijek da dobar savjet. Ja recimo kupujem Ledice 120 (na gusto) 24V 4000K i stavljam mliječni difuzor, vidiš ledice s donje strane na razmaku ali svijetlo baca jednako prema dolje. Po meni Cob ledtraka jedino ako ti stoji okomito u pol sobe pa da te baš prlji po očima.

Ako moras raditi perverzije u namještaju SCH drzi program FlexyLed gdje je silikonska led traka koju možeš motat kako hočeš, za takve projekte cijenu nepitaš :-D
Link

Video

@mkey
Standard je vec postavljen, zato i imas trake 12 - 10 - 8mm. Kinezi u zadnje vrijeme dilaju 4 i 6mm samo što je kod nas dostupnost toga vrlo loša ali primjena bi se našla svakako.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna

Zadnje izmijenjeno od: fre@k. 28.08.2023. u 22:24.
fre@k je offline   Reply With Quote