View Single Post
Staro 24.08.2023., 02:47   #357
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
Nije njuškalo, al prije par tjedana rođaka su mi scamali za 100 eura na fejk kloniranoj stranici za Teva sandale.
Googlao ih je, i prvu (!) od stranica mu je izbacilo kao nekakvu s popustima, sve na hrvatskom i cijene u eurima, platio je s karticom
da bi dobio paket s overseas expressom u kojem su bile nekakve fejk sunčane naočale koje ne koštaju ni 5 eura.
Kad je kontaktirao te sellere, prodali su mu priču da nek zadrži naočale, a oni će mu vratit kao 30% cijene, a sandala kao tobože nemaju više na stanju.
Onda je skužio da su ga prevarili, očito nije čuo za paypal i slično gdje ipak imaš nekih garancija.

Poslije sam ja malo istraživao te stranice, scammeri imaju jednu za maltene svaku državu (ala UK, Švedska, itd.) te rade na tom principu da gluposti neke šalju tipa te naočale, kape itd. valjda da ne bude odma sumnjivo da ništa nisu poslali.

Sad se nateže s bankom da proba nekako novac (koji su scammeri davno odmah podigli, ofc) povratiti.
No kroz priču se provlači ko da nekoga nije uopće briga da tak scammaju ljude, bilo banke preko kojih to ide, bilo googleu koji te stranice preporučuje, bilo čak toj tvrtki za sandale, koja očito ne ide na micanje tih fejk stranica.
Miki9 je offline   Reply With Quote