View Single Post
Staro 17.08.2023., 22:08   #258
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,007
U čemu početi programirati - aktualnost, budućnost

Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
IT i više od developera treba ljude koji ću slovkati developerima što da rade Također potrebuju i ljude koji će ispravljati katastrofu koja ostaje iza klasičnog procesa developanja koji počinje sastancima između ljudi koji ne mogu nikada niti pod kojim uvjetima priznati da nešto nisu shvatili ili da nisu u stanju shvatiti.

Naravno da se na kraju developere najviše cijeni
Ovo. Kada mi na razgovoru za posao kažu da traže sistemca jer su do sada taj posao radili developeri, kažem “hvala”, nalijevo krug i ne vraćam se

Umoran sam od čišćenja njihovih drekarija.

Dolaskom virtualizacije i kasnije clouda postalo je prelako “uzeti” više CPUa, više RAMa, SSD umjesto mehaničkog storiđa radije nego da se programira planski s mozgom i ponešto optimizira.

Naći kvalitetnog developera je teško. Naći nekoga tko može uz posao cijelo vrijeme samostalno misliti i raditi u okvirima projekta još teže. Naći nekoga sa soft skillovima tko uz sve navedeno ima viziju mijenjati projekt na obostrano zadovoljstvo, te moći/znati prezentirati i prodati klijentu - nemoguća misija.

Bio sam programer pa mrežaš s tračkom devopsa pa sistemac. Developere se previše diže u nebesa, devopse puno manje dok se ostale tretira kao nužno zlo. Bar u ‘rvatistanu.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote