View Single Post
Staro 12.08.2023., 21:00   #3748
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,172
Očito si daleko od competitive igranja..
To je jedini komentar koji mogu reći, bar ne dok te ne vidim u igri kako igraš.. nema igraca koji moze igrat protiv mene igru koju igram na 60hz/fps ..dan/noc razlika ..tu je stvar toliko ocita da bolje da taj dio preskocis jer si tu masio ceo fudbal
Ovo 200fps ili 240fps je stvar skilla, govoriti da reakcija monitor/oci/mozak/ruka/mis/netcode/server/+protivniksasvimtimistimproblemima je diskutabilna i ok, tu su stvarno vec finese u pitanju, ali varas se da to jedino instrument moze osjetiti, a ti kao ne..
Pogotovo jer potpuno krivo računaš, jer 1ms sekunda laga je puno ako gledaš kroz prizmu mehanike igre i istreniranog fokusiranog nabrijanog igraca..
Netcode igre, ili ti ga mehanika, imaju tri najčešća tipa, od kojih ću ti probati objasniti kako je u mojoj igri koji ima slično kao csgo (ne i kao najavljeni cs2 jer on ima poboljsanja):
Ti igraš lokalno i tick rate servera u mom slucaju je 60hz!
Znači sve sto ti radiš se osvjezava na serveru 60 puta u sekundi. U tom "vremenu i prostoru" ti igraš i ne mora značiti da čak i ako si pucao da je "server" uhvatio baš tvoj klik.. prednost tog načina je sto server uzima u obzir lokalnu situaciju, ali nedostatak je što si konstantno out of sync sa ostalim igračima i sve sto radiš - radiš instinktivno, istrenirano i čim nesto ne štima se osjeti.. osjeti se dok hodas, trcis, server osvjezava ne u 240tick rateu, vec u 60 tick rateu.. ovo sto ti govoris pretpostavlja savrsenu situaciju i razlika je samo FPS.. ali online igranje je daleko od problema tipa los mi ping, ili los mi fps.. sve trebas utegnut, od vpna ako treba, pinga, preko monitora, kante, kalibracije misa, u zadnje vrijeme je hit i ovaj novi tip mehanickih tipkovnica vidim (kad se sjetim naziva switcha dopisem), pa skill koji pocinje s preaimom i/ili prefireom, tajminzima itd itd itd..
Obicno je ping, bar meni na optiki 65ms stabilan, ali kao takav vrlo loš i moram nadonaditi isti gdje god mogu da bi parirao ekipi koja vlada serverom sa 2ms pingom.
Igra koju igram, se igra super brzo, cs style (malo sporija mehanika, ali taj tip), ne prolazi noobovski tip sprayanja i slično, konkretno ako nisi ubio iz prvih par metaka , recimo 2-3 max 5 metaka (znaci headshoti i sl. one tap killevi) , vjerovatno si već mrtav, a prvih par metaka na 700rpm puski, opet koliko je to ms?
Jednostavno nema labavo, sve utezes, pogotovo ako ti kao meni to ne predstavlja neki problem - imam si sasvim ok PC da si o tome više ne razbijam glavu..
Znaci sve utezes da bi bio prvi.. igram riflemana jer na distanci jos nesto i mogu, na blizu protiv medika/,inzenjera jedva igram, uglavnom na iskustvo ako sta uspijem.. ti bi sa tim pingom mogao igrat možda jedino snajpera moju igru.. i to zaboravi da bi ikad mogao biti najbolji snajper s tim pingom..
Znam da da ti nikad nisi zalio na kompu, dok sam ja imao celerona ti si pentiume picio, ja durona ti athlona itd.
Nego, ti znas da sam i ja igrao UT preko paralelnog kabela, kasnije lan dok ljudi nisu ni znali sta je internet i td... Ali to je K, ne competitive gejmanje.. (zadnji put kad sam probao odigrat single player igru, tpa cod nebitno, znači fuj fuj glupo sporo dosadno, ne mogu tako nema šanse)
Godinama COD2 multiplayer, oko 5000h skupio.. Ali danas su druga vremena, igre, serveri, klinci, pciji, net sve je drugi svijet, svi su puno analiticniji i utreniraniji, imaju dobre pcje i net i sve.. govorim o pravim gejmerima.. (ja imam oko 10000h online MP, u zadnjih 15g u 2 igre, od cega možda zadnje 4-5g mogu reci da igram bas ono competitive ranked s cup igračima i protiv cup igrača i slično, do tada je to sve bilo igranje za K.. kad su nijanse u pitanju lovis se za svaku.. Vozim citav zivot motor, pa nisam ni blizu spreman za stazu niti znam iskoristiti motogp motor da kuzim nijanse.. to je tako..
U motogp3 klasi prvih 10 obicno budu u jednoj sekundi.. tako je i competitive gamingu, vjezbas flick i sve osjetis.. ja svaki dan i danas odigram deathmatch prvih pol sata warmup malo aim, i ako od 50 killeva nisam skinuo 40HS nisam zadovoljan.. jer je to minimum da bi pruzio kakav takav otpor boljim igracima od mene kojih je uvijek pun server ..na 60Hz ne da nebi mogao doci do tog broja killova, nego bi i broj HSa bio upitan, a da ne govorim koliko puta bi cesce bio mrtav.. KD u mojoj igri, ozbiljniji pro igraci, imaju na razini je 1,5 .. moj je 1,2.. ovi koji igraju na 60Hz, dobro je ako imaju i 1.. i to tko zna uz koje kompromise u taktici itd.
Pogledaj video gore, onaj kill sa snajperom, procjeni kolko mi je trebalo od trenutka gledanja u monitor, detekcije "mrlje" skrivene iza boxa, reakcije mozak mis aim klik, i to da kliknem bas u tom trenutku ni ms prije ni ms kasnije, jer bi falio s obzirom da je vrlo malo tip virio..
Stavio usporeno 0,25 speed na yt video i pogledaj ponovo..


To su istrenirani pokreti. Flick shootovi su upravo to, uvjeren sam na razini instrumenta. Reći da netko tko je istreniran ne osjeti razliku je malo podcjenjujuce, a reći da je takav flick shoot moguc na 60hz je frende moj uz veliko poštovanje koje imam prema tebi i našem prijateljstvu, jednostavno nepoznavanje/neiskustvo i svakako glupost. Nije da sam majstor u tome, ali ih ubadam sve više i više. Jednostavno za to su potrebni minimalni uvjeti koji definitivno nisu na 60hz/fps, i po meni je 144Hz/165Hz minimum,a osjetit ces i skok kad predjes sa 144hz na 240hz ako si dobar gejmer.. i to je tako, to sam vidio i kod frendova koji su proigrali jos bolje nakon nekog upgradea kao sto je skok na monitor od 240hz.. bye the way mene muci 32" i reza, pro igraci igraju na manjim monitorima da ne saltaju glavu lijevo desno kao ja (kao da gledam film u prvom redu kina ) ..ali iako sam competitive igrač, nisam nabrijan da igram cupove i to, niti sam potencijal da ima smisla, obicni sam stari konj koji radije igra ovo nego da gleda nogomet i to je to , uzivam u igranju ali pc mi je i za druge stvari tako da je ovaj monitor ok kompromis
Ostaje činjenica da aim i ostale stvari se itekako mogu naučiti tako da pc nije nikad dobra isprika u smislu 200 nevalja 240 valja, to si u pravu ako to zelis reći.


Nego, ma znam da te život odveo po cijelom svijetu, javi se kad dođeš u hr pa tko zna možda nešto smislimo da pojedemo tog odojka i popijemo te pive
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 13.08.2023. u 01:29.
Eladio je offline   Reply With Quote