View Single Post
Staro 12.08.2023., 13:41   #6503
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,678
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Jedini USB-C kabel koji nam je radio besprijekorno sa svime je Apple-ov originalni Thunderbolt 4 Pro kabel koji košta k'o da je za audiofilsko tržište Imali smo i jedan Apple Thunderbolt 3 (puno jeftiniji) ali je taj bio samo na FullHD-u. Također je radio savršeno. U principu s Apple kabelima ne možeš fulati iako bi osobno volio da su mehanički malo izdržljiviji. Nisu od putra ali nisu ni pretjerano robustni. Vole nježne ruke

Imali smo i puno Dellovih USB-C kabela koji su došli uz monitore i radili su dobro na FullHD. Debeli su, teško se savijaju i stalno se vraćaju u položaj u kojem su bili kod shippinga ali rade na 90W bez problema. S jednim od tih Dellovih USB-C kabela spajam ThinkPada T470 sa Xiaomi 4K monitorom mjesecima bez ikakvih problema 4K@60Hz.
Stvar je u tome što je svaki Thunderbolt kabel USB-C, ali USB-C nije Thunderbolt.

Ako Thunderbolt kabel spojiš na bilo koji USB-C uređaj, radit će, ali ako USB-C kabel spojiš na Thunderbolt uređaj, neće raditi...traži TB kabel. Zato i jesu cijene TB4 i TB3 opreme takve.

Naučio sam na teži način

Uglavnom, čisto bacanje novaca na TB4 i TB3 kabele ako ne spajaš TB4 ili TB3 uređaje. Neće raditi ništa bolje/brže od bilo kojeg drugog USB-C kabela

Uzmeš Anker, Aukey, Griffin, Cable Matters, Amazon Basics ili čak IKEA i nema problema. Samo treba pročitati specifikaciju kabela na web stranici. Mislim da su Amazon Basics 60W, dok Anker recimo ima i 100W

Imam najviše Amazon Basics i IKEA kabela i rade odlično.
Ikea ima samo 1.5m, Amazon ima raznih dužina.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 12.08.2023. u 13:47.
1v@n je offline   Reply With Quote