View Single Post
Staro 09.08.2023., 16:41   #3932
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,801
jok, kazem da ide i da ima smisla.. nije dijeta


ediit: https://pubs.acs.org/doi/10.1021/acscentsci.2c01247#


Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova
Ne baratas ni osnovnim pojmovima niti znanjem kako svijet funkcionira, a zelis pametovati drugima.
Preradjena hrana i termicki obradjena hrana nisu isto, osim u tvojoj glavi.
Steak je termicki obradjena hrana, hrenovke su preradjena hrana.

gym bro, de još malo.. zasad te prskam voćnim mišićima, ne barataš ni osnovnim pojmovima a pametuješ se meni, kneel before me
jest ću ananasa da se spremim za tebe


"The advent of cooking enabled humans to eat more kinds of food, to devote less time to eating, and to make do with smaller teeth and shorter intestines. Some scholars believe there is a direct link between the advent of cooking, the shortening of the human intestinal track, and the growth of the human brain. Since long intestines and large brains are both massive energy consumers, it’s hard to have both. By shortening the intestines and decreasing their energy consumption, cooking inadvertently opened the way to the jumbo brains of Neanderthals and Sapiens.”
― Yuval Noah Harari, Sapiens: A Brief History of Humankind


tvoji učenjaci vjeruju da te hrana napravila pametnijom.. u šta druga polovica vjeruje? ja bi osobno radije vjerovao da nas je izum vatre natjerao na razmisljanje, na nase sposobnosti, da se zapitamo sta jos mozemo propitkivanjem i zapitkivanjem, pa je tu usput i kuhanje upalo.. pa sad vidimo da nas je sjebalo



Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova

Toliko od mene, ako netko zeli dalje diskutirati, moze platiti konzultacije.

pošto koštaju konzultacije o vjerovanjima? jel linkaš ovu temu posvuda da svi vide, nadam se da jesi, ja se ne stidim ničeg napisanog


Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Klasicni teorija-urote-dunning-kruger efekt gdje ni nakon sta ti "profesionalac" pojasni i dalje tupis svoje jer ti si SHVATIO.
Onda jos taj bezobrazni stav "molim popis makronutrijenata..." i "objasnite vi meni KAKO OVO" je katastrofa sam po sebi.

Ok brate, tebi pase jest travu i orasaste plodove/bit vega/bit peskaterijanac/sta god, go for it al ne znaci da si pobijedio znanost i nemoj smarat svih sa tom pricom.
kome u ovom trenu vjeruješ? šljunkaro


Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
I red bi bio.
neću ni tebi ostati dužan, primirje prestaje.. klasični beemvejašu

Zadnje izmijenjeno od: John Creasy. 09.08.2023. u 19:40.
John Creasy je offline   Reply With Quote