Tema: Automobili
View Single Post
Staro 04.08.2023., 22:33   #68311
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
Plaid uz doplatu od 20k eur za track package je jedva brži od Mercedes GT63 4door koji ima 500 ks manje. Plaid je na dyno izmjeren na 1100ks. Plaid korišten za Nurb je imao agresivniji ovjes, Misha je to napisao. Drugo, Plaid za kupce se nakon 1/3 kruga počeo kuhati i limitirati snagu. Na pola kruga, Plaid je imao performanse vozila od 500 injak ks. Tesla koja je oborila rekord je sve samo ne normalna Tesla.
Misha Charoudin - I Owe Tesla an Apology. Model S Plaid Track Pack DELIVERS.

Mislim da nisi up to date. I da nisi vozio Plaida. Rekord je rekord.


Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
M
Ne spada u tih 2% nego u 90% onih koji nemaju električni auto. Radiš zamjenu teza.

Prilično je ironično da druge prozivaš na sukob interesa (rade za naftne koncerne lol) a sam radiš u branši koja ima direktne koristi od prodaje tih vozila.
Nego, koliko vozača u Njemačkoj ima električni auto? Nekako mi se čini da je čest slučaj da to kupuju ljudi tipa Saša Cvetojević, koji imaju vremena za zajebanciju.
Da je to med i mlijeko kako ti to prikazuješ, onda ne bi valjda trebalo isto uvoditi silom i zabranama....
U pravu si, oko 15-20% kupaca novih vozila se odlucuje trenutno za EV, od toga njih 98% ne zeli nijednu drugu tehnologiju.
Sto znaci da imamo 80-85% ljudi koji se zasad odlucuju za nesto drugo, plus 2% od ove gornje skupine.

U Njemačkoj je trenutno registrirano preko milijun BEVova
According to KBA, there were 1,013,009 electric cars registered in Germany on 1 January 2023.

Bas da ovdje ima toliko Cvjetojevica, mislim da ne.

Sukob interesa... onak, nemam ni auto iz svoje firme .
Najvise jer zelim pouzdane punjace kad putujem do i po HR, sto mi nudi jedino Tesla.



-- Subvencije --

Poprilicno neshvacena tema.
Zbog cega se EV se subvencionira iz javnog novca?

Glavni je razlog da automobil s unutrasnjim izgaranjem tijekom zivotnog vijeka prouzroci direktnu i neposrednu stetu na okolis, drustvo i zdravlje od oko $4000-$5000.
Izvori:
-Ecole Paris
-https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7567144/
- Health impacts and costs of diesel emissions in the EU


Kako EVi nisu ni priblizno toliko stetni, njihova kupovina podlijeze subvenciji u svrhu "poravnavanja bilance"


Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
....
Čisto komentar onak usput, socijološki. Život je prekratak za živcirat se oko ovako glupih stvari.

Nego, kaj je falilo LPG-u kao ciscoj alternativi koja koristi postojecu infrastrukturu i postojecu mehaniku? Imao sam plin na Subaru--u prije dosta godina i to je bilo cist ok osim kaj su me derali nametima kao nagradu za cisci ispuh.
Quotam "unaprijed" da ne zakrcim temu.
LPG i CNG (isto fantastican energent) ne mogu skalirati velike flote.
Praktican limit za CNG u Njemackoj bi bilo 1/40 auta. Nakon toga bi CNG morali dobivati preradom iz fosilnih goriva.

Nakon ovih prepiski, imam osjecaj da ce mi na sljedecim zderonjama zlobnici servirati nesto s elektricnog rostilja i mikrovalne
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR

Zadnje izmijenjeno od: CatKiller. 04.08.2023. u 22:57. Razlog: odgovorio Kristijanu_7
CatKiller je offline   Reply With Quote