Tema: Automobili
View Single Post
Staro 30.07.2023., 12:08   #68090
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,412
Kad jedan EV bude mogao prijeci bar 600km (autocesta - do max 130km/h) (minimum 500km zimi) sa max 1 brzim punjenjem (max 15 minuta) i tehnologija izrade baterija dozvoli trajnost OD 20 godina (uz jeftine izmjene pojedinih celija koje krepaju s vremenom) te kad nesto naprave da "samozapaljenje baterija" nebude tako ogroman rizik (pogotovo u garazama vecih zgrada) - tek tada cu osobno razmisljati o EV-u....plus naravno - obitelj srednje klase (kojih je nazalost sve manje) da si moze takvo "prometalo" priustiti - bar rabljeno a da nema straha od troska za obnovu ili zamjenu stare baterije - tek tada cu osobno razmotriti EV za koji cu izdvojiti lovu iz vlastitog zepa. No imam osjecaj da se ide vise u smjeru vece zarade za proizvodace - najam automobila i baterija. Boli me briga za ubrzanje - mene zanima udobnost, isplativost (pogotovo s obzirom da svaki auto vozim bar 5-10 godina) i pouzdanost. A garantiram da nisam jedini. Hibridi pune tu rupu al nije jos to to. Kaj se gradskog prijeoza tice - da to bi trenutno bilo ekolosko rijesenje da doma lobiji i pohlepni idioti ne rade za svoje interese. U usporedbu s tim Njemacka (hebiga nemam iskustva s drugim zemljama tolko) ima odlicnu pokrivenost u vecim gradovima i za 49 Eura mjesecno se vozis di hoces, sa cime hoces, koliko god hoces. Tko zivi u gradu nema potrebe za automobilom, da se cisto komotno i bez istog zivjeti. E sad bar Minhen ima onu ruznu stranu gdje su podzemna zeljeznica i vlakovi problematicne tocke em radi kvarova pa puni vozovi pa do kasnjenja. Pogotovo zeljeznica Al hebiga....



tomek@vz je offline   Reply With Quote