View Single Post
Staro 30.07.2023., 03:45   #1
softwaremaniac
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Doma
Postovi: 136
HT neuspješni pozivi

Pozdrav!


Već gotovo godinu dana imam problema s pozivima unutar firme. Ljudima povremeno ne prolaze pozivi. HT je odlučio privremeno rješavati problem restartom uređaja (LOL) ili kartice na centrali. Problem je dakako prijavljen više puta. Nikad konkretno rješenje. Na nekim brojevima unutar poslovnog VPN-a se problem ne događa ili se događa izuzetno rijetko (jednom-dvaput godišnje), a na nekima izuzetno često (barem jednom tjedno). Probali smo mijenjati SIM kartice, igrati se s VoLTE postavkama, izvanmrežnim načinom i sl. U jednom slučaju je i uređaj zamijenjen. Događa se to da najčešće jedan od brojeva zove drugi i poziv s njegove (pozivatelj) strane prolazi, a druga strana (primatelj) ne dobije nikakvu informaciju o tome pozivu. Niti uređaj zvoni niti daje obavijest o propuštenom pozivu. Tek nekoliko minuta nakon poziva, najčešće 5-10, dolazi poruka Tko Je Zvao i osoba vidi propušten poziv.


Eskalirano do Uprave, vrlo malo toga do ništa su napravili i nemaju ideja.

Ima li još netko na HT-u problema da je na poslovnoj tarifi?


Uređaj koji ima najviše problema je S22 Ultra, zadnja verzija FW-a. Imam još jednog korisnika s identičnim mobitelom, nikakvih problema...


Više sam lud i ne znam kome se obratiti za pomoć.


Koliko im je optika savršena i sve radi bez problema, toliko im je mobilna usluga grozna.
softwaremaniac je offline   Reply With Quote