Tema: Automobili
View Single Post
Staro 24.07.2023., 09:15   #67971
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,136
Momci, pošto sam malo stuck, možda netko imao sličan problem.

Stari ima passata, 190KS, 2017. godište, dizel, automatik, auto nema ni 100k km. Redovno servisiran, dsg na 60 napravljen servis, nikakvih problema, sudara, ničega s autom nije bilo.

Počeo se grijati neki dan, sam od sebe, temperatura skočila u crveno, bacilo u safe mode i ugasio se auto. Na autoputu. Stao sa strane, pogledao antifriz (skoro max ga je ulijano), upalio auto i temperatura je instantno pala na 90 i nakon toga nikakvih problema.

U petak smo vozili auto mehaničaru, spojili smo na dijagnostiku, dijagnostika ne vidi niti safe mode niti ikakav problem.

I zaključili smo, pošto je temperatura pala instantno, da je možda bio problem u termostatu, jednostavno se zblesirala elektronika. Da sama temperatura auta ustvari nije visoka, pošto se auto relano ne može ohladiti za 20 sekundi (od gašenja do paljenja). Što ima smisla.

Ali u subotu se desila ista stvar, samo što temperatura nije padala uopće nakon gašenja auta. Tj. nakon par sati je pala, nakon što je auto stajao ugašen. Kaže stari da je osjetio kako klima puše toplo i pogledao na cager i vidi da je cager za temperaturu u crvenom. I nema pravila. 10 puta se voziš, sve radi normalno, 11. puta digne se temperatura.

Stari je probao nakon ovog prvog puta kada je temperatura pala na 90 nakon restarta auta, probao nabijati gas, ručno mijenjati, voziti se u crvenom s okretajima, tempomat, 200km/h je čak probao, temperatura stoji kao zaljepljena na 90.

Čitao nešto po forumima, kažu da možda ova pumpa za antfriz zajebava. Da krepava i nakon paljenja i gašenja auta može proraditi, ali da ako temperatura ne pada, da pumpa ne radi.

Antifriza ima.

Ostavio je auto danas u ovlaštenom, pogledati će, ali nemaju pojma ovako iz glave što bi moglo biti.

Ima netko iskustva s sličnim problemom?
Ne znam što bi moglo biti.
Termostat - sumnjam.
Možda ta pumpa?
Što još može biti?

Na prvu, ništa ne pušta, nigdje ništa ne kapa, tako da, ili ta pumpa ili kiler?

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 24.07.2023. u 10:17.
Mommistake je offline   Reply With Quote