View Single Post
Staro 21.07.2023., 04:23   #1333
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,965
Oj, ekipa..brzinsko pitanje:
Namjeravam uzeti Synology NAS, polovni..previše mi je da mi nas kanta od kompa grije kuću i troši struju..
Jedino za šta bi mi služio je kao storage za moju i ženinu kolekciju glazbe te da joj možemo pristupiti preko neta..dakle 2 usera, max 3 zaviri li tko od ukućana.
Šta se diskova tiče išao bi na 2x4TB (čisto velim ako postoje ograničenja u veličini). 4TB za glazbu, 4TB za backup.
Tako da..striktno glazba..i uređivanje iste (ima toga masu, trebao bih srediti tagove, covere, te prebacujem mjuzu s cd-a pa bih to zajedno kad backupiram i sredim sve tagove prebacivao na NAS).
Dakle.. ako bi mogao neki korisnik Synologyja odgovoriti:
- jel overkill kupovati neki noviji model od Synologyja ili tako što može svaki pa i prastari model?
- postoje li neka ograničenja koliko mjesečno mogu preko neta (dakle ne lokalno) prenesti podataka..na ili s NASa?
- postoje li kakve druge korisne aplikacije na Synology NASu vezane uz glazbu?

Ne treba mi stream videa, nego samo ovo iznad navedeno i da mi se to backupira naravno.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote