Tema: Automobili
View Single Post
Staro 10.07.2023., 11:10   #67872
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Citiraj:
Autor tun3 Pregled postova
Kolege, vidim da ima i tu par vozača Kija, pa da pitam mišljenje o XCeed, Ceed SW i ProCeed, kakvi su generalno auti, ima nekih poznatih kvarova itd...? Nisam ljubitelj SUV-ova ni ostalih podvrsti ali od svih mi XCeed ima najljepšu liniju. Trenutno naći Ceed SW kod nas da ima neku konkretnu opremu je nemoguće, zato gledam i ProCeed, ne znam ako ima neke posebne razlike osim dizajna. U biti vrtim usporedbe CeedSW sa GT Line opremom i XCeed sa EX Way opremom, tu su negdje po cijeni, isto kao i ProCeed GT Line i XCeed EX Stream, gledam 1.5 benzinac sa manualcem, iako ni automatik ne bi odbio
Evo, da se javim kao vlasnik Ceeda gt line 1.5 dct zadnjih par mjeseci. Gledao sam i xceed i proceed i zaključio da mi je proceed nepraktično pre dugačak i nepregledan odzada za svakodnevno parkiranje po "parkirnim mjestima" u koja se inače zavlačim. Za xceed mi je zaključak bio da realno ne dobivam ništa posebno u odnosu na ceed.. U realnosti je gotovo zanemariva razlika u visini, a bunker je veći tipa za jednu vrećicu iz dućana, a na račun toga bi plaćao veće i skup je gume i nešto veću potrošnju. Također, za istu cijenu se kod ceeda dobije razina opreme više i/ili automatik tako da mi je to na kraju iz moje perspektive bio no Brainer. Ako treba prostora i bunkera mislim da trebaš prekrižiti xceed jer ne nudi ništa spektakularno više od ceeda, proceed i ceed sw imaju puno veći bunker.

Apropo auta za sad sve odlično, ide dobro, dct radi vrlo dobro, potrošnja u prosjeku sitno ispod 7 litara. U gradu će popiti nešto više, po otvorenoj cesti moše se proći i sa 5l
raliSHA je offline   Reply With Quote