View Single Post
Staro 08.07.2023., 08:39   #6094
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,476
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ima netko neke dobre upute za undervoltanje MSI 3060Ti ili da smo pogledam prvi tutorial na youtube-u?
Evo ti CP mog posta:

Instalirate zadnji MSI Afterburner.
Pa prvo u settingse i stavite kvačicu na unlock voltage control i voltage monitoring (slijedi restarta AFa). Možete staviti kvačicu i na run with windows.
Na glavnom ekranu stisnite CTRL+F, pojavljuje se graf boostanja, dole su mV, a okomito je frekvencija. Možete na glavnom ekranu AFa za svaki slučaj stisnut reset.
I onda odite na core frequenci i dajte ga skroz nalijevo i vidjet ćete da je graf pao.
Na grafu su kockice. Ja sam npr kliknuo kockicu koja je bila iznad 850mV(0.85V) i onda ju odvukao gore na 1875mhz (AF se tu malo čudno ponaša, zaokružuje na mislim svakih 25mhz neovisno o vašim postavkama). Ne gasite graf, sada opet u glavnom prozoru stisnite apply i vidjet ćete kako se graf poravnao, sve vrijednosti iza odabrane voltaže su na istoj frekvi (undervoltana je grafa). E tu sada možete joiš ručno dodati sigruno 1000mhz na frekvu RAMa (moja ide mrvu više) i onda testirajte, ako prolasi, sejvajte na 1 profil i označite apply OC at startup. Mora biti 1 profil. Probajte i druge vrijednosti, meni je ovo neka zlatan sredina, nisam izgubio performanse, a dobio sam tišu, hladniju i manje rastrošnu grafu.



To je to, kada sam išao guglat, zakomplicirali su ovo do iznemoglosti, srećom naletio na jedan YT komentar koji je to ovako objasnio u najkraćim crtama.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote