Tema: Automobili
View Single Post
Staro 10.06.2023., 08:36   #67597
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,410
Kao osoba zaludena svime sto dolazi iz zemlje izlazeceg sunca i kojem je "Francuz" bio trn u oku...Reno se popravio - ponekad nades sibicu koju valja u plastu sijena (da se razumijemo i dalje ima mnogo govna). I tu sibicu bi radije uzeo nego bilo koji TSI VW grupacije. U nasem posjedu vec 6 godina, "zenin" Megane III 1.5 dci GrandTour (2010god) - Dynamique je eto okrenuo 200.000 i iskreno ocekivao sam zesca sranja kad sam ga kupio od 1 vlasnika. Ono sto zna krepat su zaruljice al opet ne pretjerano, "koza" se kod mijenjaca i rucne malo zarezala ali osim toga - svakih godinu dana/15k mijenjam ulje i filtre i vozi. Na 150.000 preventivno izmjenjeni leteci lageri preventivno (30.000km za zamjenu ulje...mos mislit)...Ono sto iritira je mala CR2032 baterijica u kljucu koju mijenjam jednom godisnje. Auto je dosta udoban za svoju klasu, udobniji od Octavije/Golfa VII (iako Golf 7 sa prilagodljivim ovjesom je u istom rangu a kvaliteta izrade unutrasnjosti je ipak razina iznad). Da kupujem nov auto sad gledao bih 1.3 TCE 140 - bas zbog toga. Za te pare se dobije udoban, i relativno pouzdan auto. S druge strane od 1.2 TCE bi bjezao ko vrag od tamjana Vecinom su jeftiniji od njemacke konkurencije (u vrijeme kad sam uzeo Megane, Octavia 1.6TDi i 2.0TDi su bila cca 2-3k Eura vise za istu razinu opreme) i - zasto ne uzet dobar i ocuvan primjerak








Svaki moderan auto ima neke buhe, na kraju se sve svodi na to sa cime se vozac zeli pomiriti. Peugeot i Citroen osobno nebih kupovao iako su bajno udobni , previse problema sa 1.2 benzincem. Isto tako Reno 1.2 TCE. Al 1.3 TCE i 1.5 dci - bez problema. Mene osobno ne pere neki luksuz ni gas do daske, bitna mi je samo udobnost i da je auto relativno pouzdan. Da Toyota Hybridi nisu tolko hebeno skupi... Da sutra kupujem auto bila bi ili Corolla 2.0 Hybrid TS ili Mazda 6 Skyactive G 165 - ili Megane 4 TCE 140.

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 10.06.2023. u 08:54.
tomek@vz je offline   Reply With Quote