View Single Post
Staro 06.06.2023., 10:01   #5
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,968
Autocad je odlican, ali preskup. Pogotovo za nekog tko nema potrebu radit svaki dan u njemu, npr. manje firme.

E sad, moja iskustva sto se 2D-a tice je da probas progeCAD.

To je odlicna alternativa kad su u pitanju 2D dwg fileovi. 3D ne koristim i nisam probao.

Licenca se placa, nema one godisnje pretplate i gluposti kao kod autocada te imas zastupnika u HR.

Super je stvar sto imas standalone licencu, ali i mreznu gdje na vise kompova mozes imat instaliran software, ali mozes istovremeno koristiti samo na 2 kompa jer si npr. toliko licenci kupio.

Sucelje je isto kao kod autocada (stovise identicno), brzo radi, naredbe su iste. Kao da je netko iskopirao kompletan autocad 😁

Podrzava sve najnovije dwg fileove, jos se nije desilo da neki nisam mogao otvoriti. Mada, da se to desi uvijek mozes konvertirati file preko DWG truviewa koji je besplatan.

Uglavnom, koristim(o) ga par godina i odlicno radi. Cijene su prihvatljive za manje firme i lijepo se ne moras zamarat sa kojekakvim inspekcijama jer si u potpunosti legalan.

Napomena:
Probao sam sve druge alternative (zwcad , nekadasnji draftsight, librecad, itd, itd.) i nista od tog ne radi nit moze otvoriti kompletan file kao autocad, izuzev progecada.
Cuky je offline   Reply With Quote