View Single Post
Staro 12.05.2023., 15:23   #154
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,008
Google Alternative ili kad stvari odu predaleko

Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Dosta je da puste reklame sa istog servera odakle ide video i mozemo zaboraviti na sva Adblock rijesenja. U tom slucaju Adblocker moze samo "ne prikazat" reklamu al ne moze "iscupat" reklamu iz videa.

To je već dugo tako. Adblockeri poput uBlocka režu reklame na layeru 7 pa zato mogu i dalje blokirati.

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Dok ne bude pisao broj, barem polovice navedenih korisnika, da napustaju placanje, ili koristenje uopce, BorGoogle moze mirno nastaviti jos rigoroznije, te jos vise na stetu korisnika.

Neka se nitko ne uvrijedi tko je pristao na pretplatu, ali sama ideja da placam pretplatu najvecem oglasivacu na svijetu, koji ionako na samome prometu, svakog racuna ima koristi, koji me poput pravne sluzbe, trazi privole 7/24; njemu da bi jos isao placati da bi pogledao neki video. Radije skinem kompletan video i prevrtim ili pogledam u miru, bez promo izivljavanja. Koliko je vec svojim nametanjem, cak i datumski propalih ideja, ucinio stete youtubeu kakav je nekoc bio.

I nije uopce Youtube toliko vazan, postoji vec prilican broj alternativa, posebno za vrijeme covidizma, problem je kako ih uciniti relevantnijim za veci broj korisnika, te dovesti jos par milja vise, radi gledanosti i klikova.

Uz neku bolju kampanju, nije nemoguce, samo dobiti masovniju solidarnost danas od ljudi za stvari koje su im u navikama, pravi je podvig.
.
Nažalost to je tako. Premium su uzeli neki ljudi za koje sam mislio da nikad ne bi. Šok i vjeverica.

Kad im kažeš da su se reklame mogle zaobići bez plaćanja i da Google sada zna točno što sve gledaš samo odmahnu rukom i vele da ionako već sve znaju. I u pravu su. Prst u uho.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m

Zadnje izmijenjeno od: medo. 12.05.2023. u 15:29.
medo je offline   Reply With Quote