View Single Post
Staro 17.04.2023., 11:13   #15
VooDooZG
Neprilagođen
Moj komp
 
VooDooZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ne razumijem što si stavio -20? -20 megaherca ili -20 mv na curve optimizeru? Vjerojatno ovo drugo pošto -20 mhz ne bi imalo nikakvog efekta i sigurno ne bi izazivalo rušenje. Smrzavanje se često i događa na idle kad se undervolta preko curve optimizera.
Gle, daj za početak pogasi sve te pizdarije tipa boost override i curve optimizer i ako slučajno ima nekakav debilni Asus overlock i to sve pogasi.
Stavi ti fino procesor na default, ALI mu napravi par stvari, nađi ove postavke u biosu i smanji mu malo potrošnju da ne divlja previše, za početak možeš probat ovako:

PPT Limit: 88000 (142,000)

TDC Limit: 75000 (110,000)

EDC Limit: 150000 (170,000)

u zagradama su default vrijednosti!

Isto tako, ograniči mu temperaturu na bar 10 ispod defaulta, znači stavi ga na 85C.

P.S. generalno ne treba stavljati nove wins u ovom slučaju ali svakako stavi zadnji chipset driver za B650, imaš na AMD support pod chipsets-AM5-B650, to svakako stavi ako već nisi.

Taj proc MORA raditi na defaultu kako spada, bez rušenja i sličnih stvari, to je neprihvatljivo. Nije potrebno ništa dirati po override clocku i po curve optimizeru da bi se to postiglo.

Može probam ovo sve pa se javim - puno ti hvala za ovo

jučer se srušio u idle dok nisam bio kod kompa, bum slikao kaj je bilo u biosu ali prvo ću ovako napraviti sad kako si napisao pa ću pustiti neki test..

Chipset sam odmah novi instalirao i Bios je novi predzadnja verzija jer zadnja je BETA pa nisam htio riskirat ( razlika u biosu je par dana ), maknuo sam sve MSI kaj je bilo na kompu jer zadnja ploča mi je bila MSI ( samo mi je afterburner ostao koji nema veze s plocom )
VooDooZG je offline   Reply With Quote