View Single Post
Staro 11.04.2023., 18:01   #8153
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,485
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Je, stvarno je bilo doba zanimljivo. kad si doma donio kompjuter već je bio zastario
Htio sam i ja GF2MX ali nije bilo šanse kod staraca
Što se cijena tiče, bilo je jeftinije ali treba uračunati inflaciju. Recimo Geforce 2 GTS je imao release price od 349 dolara, to je u današnjem dolaru 609.
Pa kad dodamo i standard u Hrvatskoj prije 23 godine za koji znamo (barem mi stariji) kakav je bio.....hardver je bio puno nedostupniji nego danas.



Što se bump mappinga tiče, jedino se sjećam da je Matrox sa G400 imao nekakav fancy bump mapping kojeg nitko drugi nije podržavao .
E toga se ne sjećam, kada sam ja preskočio skoro cijelu 3d revoluciju i uletio na taj prvi GF 256.
Sjećam se samo da se Parhelia najavljivala kao drugi Isusov dolazak, a onda bila prdac u prazno u igrama....da nije Raja i u ovome imao prste?! :P :P

@Štef: u to vrijeme ti je bila samo ta jedna GF2MX. Tek kasnije su izbacili one MX 200, 400 i ne znam koju još, a mislim i da je ova prva MX bila točno između ove dvije. A 256 je bila samo SDR i DDR. Imao sam Hercules, 3D Prophet, SDR.

Nakon toga sam mislim imao prvo GF 4 MX 440 koja je bila mislim prepakirana GF 2 GTS ili tako nešto, a onda tadašnji pravi hit i bestbuy Ti 4200. Ta je bila bomba.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote