View Single Post
Staro 11.04.2023., 08:24   #8149
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,466
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Baš danas naletio na taj video, jako zanimljivo. Radeon ekvivalent bi bio nekakav 7500 model ako se ne varam. Bome potpuno nepraktično i smiješno izgleda taj v5 6000 sa tih 4 ventilatorića . Dobro se vidi kako je to u biti bio potez očajnika, već su bili na samrti. Inače to doba je bilo posve brutalno što se tiče brzine izdavanja grafa, TNT2, Geforce i Geforce2 su svi izdani sa samo 6mj razlike između svakoga. Nvidia je pregazila 3dfx, kupila ga i uzela ono što je valjalo (kompresiju tekstura, AA tehnologiju itd.) Onda je počelo doba vladavine koje je trajalo do čuvenog Radeona 9700Pro
Ma da, da budem iskren to doba i nije bilo neka fora za novčanik. Sve je bilo jeftinije nego danas, ali je zastarijevalo ''preko noći''.
Sjećam se da sam htio tada GF MX2, ali su mi u dućkasu uvalili GF256 SDRAM kao ekvivalent...a bila je sporija.
Frend je imao Duron 700 i MX2, a ja Athlon 900 i GF256 i njemu su sve igre radile bolje.
Fun fact: ovo mi je bio prvi PC (mislim da je bio početak 2001e) nakon 486 DX266mhz kojeg sam dobio '94-e.....opaki upgrade, bome se osjetilo za razliku od današnjih upgradea. :P
Čudi me i da Stevo spominje bump mapping kojeg je u to doba ako se sjećam imao samo Radeon i samo na njemu se vrtio onaj neki svemirac u 3DM2001.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 11.04.2023. u 08:52.
Disco je offline   Reply With Quote