View Single Post
Staro 04.04.2023., 07:03   #11
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,436
Citiraj:
Autor TotoRi Pregled postova
Potrebe su kao što sam i napisao: dizajn (to definitivno nije zahtjevno), videoprodukcija i povremeno 3d modeliranje. Ukratko kreativan rad (Adobe paket pretežito), ne gaming. Radio sam te stvari na mnogo slabijim strojevima i mislim da Ideapad 5 pro mi je sasvim dovoljan, ali prilično me brine nemogućnost upgradeanja na 32gb što će, ako ne sada, u budućnosti možda biti prijeko potrebno. Isto tako radi jačeg CPU i GPU Legion je možda dugoročno isplativiji. U ovom trenu mi se Ideapad čini super izbor, pogotovo za te novce, ali dugoročno je Legion možda bolji izbor. Ne znam, da li mi je što promaklo, volio bih čuti što više mišljenja, po mogućnosti iz prve ruke...

U tome je stos. Napisao si generalno - ne koliko zahtjevno. Ako ti je dovoljno 16GB za sve navedeno onda nisi zahtjevan korisnik i Ideapad ce biti dovoljan. S obzirom da imam averziju prema "zalemljenim RAM plocicama" osobno bih radije Legion uzeo (ne mora nuzno biti pro (jos uvijek ne kuzim sta im taj pro u nazivu znaci al hebiga..."marketing")...sa Ryzen CPU jer dodatno manje struje zdere nego Intel, manje se grije, baterija duze malo drzi za obicne stvari). Ako se odlucis jednog dana ubacit RAM - mozes, ne moras zbog toga kompletno novo racunalo kupovat. Cekiraj si malo i HP Omen seriju slicnih karakteristika.
tomek@vz je online   Reply With Quote