View Single Post
Staro 03.04.2023., 14:49   #21
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,472
Citiraj:
Autor k1ter Pregled postova
Da, ali na koji način najbolje posložiti backup na NAS-u?

Sada to radimo fizički jednom tjedno - uštekamo vanjski USB disk i napravimo backup ručno, odštekamo disk i pospremimo ga na drugu lokaciju

Da se citiram:


1. NAS (u ovom slucaju) nije server - samo obican Storage Aplliance


To su jednostavni uredaji bez nekih extra funkcija. Kolko je meni poznato (mozda grijesim) oni nemaju bas neke pametnije backup solucije osim upravo ovo sto si napisao. WD mozete koristiti za share-ove al opet bi trebao backup server koji ce u vremenskim intervalima podatke koji su na NAS-u backupirat negdje. Linux Server sa 3 diska (MDADM > 2xMirroring+1 interni backup) je jajednostavnije sto mi pada na pamet + 1x tjedni backup na taj vanjski WD eventualno. Al Tu opet moras iskesirat em za kantu (taj dio nije tak strasan) + platiti admina koji ce to odradit kak spada. Opcija B je naravno kak spada NAS koji se moze konfigurirat sa backup-om na vanjske diskove ili nekaj drugo "u lokalnoj mrezi". Opcije postoji...samo zavisi kolko je firma spremna izdvojit love+ koje su potrebe. Najjednostavnije bi mozda bilo - ako imate neki desktop klijent koji je non stop upaljen i ima pristup svim podacima na WD-u ...okacit na njega neki vanjski disk i slozit backup svega sto je na WD-u na taj vanjski disk.
__________________

Lenovo Thinkpad L590 | Intel Core i5 8265U / 8GB DDR4 / WD SN750 240GB / Windows 10 Enterprise
Lenovo Thinkpad T14s Gen3 | Intel Core i5 1235U / 16GB DDR5 / Micron 2450 256GB / Windows 10 Education
HP Elitebook 840 G8 | Intel Core i5 1145G7 / 16GB DDR4 / SK Hynix PC711 256GB / Windows 10 Enterprise | Fedora 40 Workstation

tomek@vz je offline   Reply With Quote