View Single Post
Staro 24.03.2023., 10:54   #1548
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,105
Jucer smo Fanatik i ja bili u Karijoli (Badalica)

Ali u razgovoru, zaboravili uopce komentirati kakva je pizza bila. Mislim da se njegova zove pikant, moja je bila s gljivama (tri vrste).

Nisam jako dugo bio tamo, tijesto je u redu, dosta ukusna. Sir mi je malkice vukao na kiselu notu, no ne jedem puno sireva, pa mozda trenutno i nisam nepcem najpozvaniji za prepoznavanje.

Jedino, stara boljka, koju spomenuh konobaru (ili vlasniku?) na kraju, da trebaju nabaviti tanjure, ili podlogu, koja je 20% veca od same pizze.

Estetski jednostavno nije lijepo za vidjeti, da je pizza uvijek veca od tanjura/podloge. Cim zarezes, posebno iz krusne, vec ti nesto pada po stolu.

No to sam i uvodnim postom vec davno konstatirao. Cudi me u svim mogucim izvorima nabave danas dostupnima, koji prakticno adresiraju sve potrebe kuhinje i usluznih djelatnosti, da se nitko ne moze sjetiti nabaviti tanjure na koje pizza moze fino sjesti. I podloga me (ponovo) sjeti na DG pizzeriju, koja je jedina imala velike drvene pladnjeve, 30% veca od same pizze. Jel netko nedavno bio u DG-u? Imaju li jos uvijek spomenute pladnjeve? Ili ovisno o novom vlasniku ili vodstvu, imaju najobicnije premale tanjure?


Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ako ste u Grazu, preporučam:
https://pizzaiolo.at/ Vrhunska pizza, vrhunsko maslinovo ulje, vrhunske plate sireva i salama, dobar izbor vina. Cijene kao napolitane u ZG-u (10-13EUR).
Samo, Eros i Raimondo, imaju stvarno cudne stolice

Prakticno skolske stolice koje su dobile nekoliko dekor poteza kista i boje.


..
Visage je offline   Reply With Quote