View Single Post
Staro 23.03.2023., 07:32   #3347
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,883
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ima tko iskustva s ovom motokom?

HUSQVARNA 135 MARK II

Ne treba za nikaj prezahtejvno. Tipa 2-3 metra drva godišnje i obaranje manji do srednjih stabala.

Parkside više mu ne vjeurjem nakon incidenta. Dobio sam mtd gcs 46/40 koja se kao malo gasi..probušen filter zraka, na klapni ima tragova ulja i pljivenije, prijenos napravi 1/4 kruga i zaglavi i amortizer na ručki je puknut. Nemam volje za zajebanciju sa sranjima više.
Ja sam čuo samo pozitivne stvari o Husqvarni od dugogodišnjih vlasnika. I to ljudi koji godišnje poruše i ispile 40m+ drva. Ja sam se dvoumio između Stihl MS 462C i Husqvarne 572XP. Prevagnula je MS 462C jer je težina puno bolje izbalansirana. A i lakša je je više od pola kile. Iako, ne znam kakvu zaštitu imaju ove slabije Husqvarnine od "cvikanja", ali ove malo jače imaju ko neki boost, pa ju kratko digne izvan granica obrtaja da prepili mjesto pritiska. I navodno da s tim znaju imati problema ako se prečesto koristi taj feature.


Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Pošto se već razgovara o drvu, da li netko zna da li je drvo lipe korisno za kaj ili raspilim i ponudim susjedu ako si želi iskoristiti za grijanje?
Imam ispred kuće lipu staru tridesetak godina i već par godina mi radi štetu na asfaltu a sad će mi i smetati za elektranu na krovu pa ju moram ovih dana riješiti...
Lipa je jako mekana i za ogrjev je beskorisna ako nije u potpunosti suha. Za pomiješati s bukvom/grabom je ok. Ali od nje nema žara tako da ona samo plane i to ostane samo pepeo. Nisam nikad čuo da ju je netko koristio za daske. Znam jedino da neki ljudi koriste to za vrtne ukrase jer se lako rezbari.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.

Zadnje izmijenjeno od: sinisa1989. 23.03.2023. u 07:40.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote